Usnadněte si každodenní rutinu při správě krátkodobého pronájmu

Krátkodobé pronájmy vyžadují každodenní pozornost a péči. Přečtěte si, jakým úkolům hostitelé čelí! Jestli chcete zvýšit své příjmy skrze krátkodobé pronájmy, nejprve je třeba zvážit, jaké množství každodenní práce je s nimi spojeno.

Krátkodobé pronájmy vyžadují každodenní pozornost a péči. Přečtěte si, jakým úkolům hostitelé čelí!

Jestli chcete zvýšit své příjmy skrze krátkodobé pronájmy, nejprve je třeba zvážit, jaké množství každodenní práce je s nimi spojeno. Poté se můžete rozhodnout, zda chcete všechno zvládat sami, nebo navážete spolupráci se společností na správu nemovitostí. Pojďte spolu s Let Me Inn do těchto každodenních úkonů nahlédnout.

 

Každý byt má profil, který se umisťuje na různé rezervační webové stránky. Nejvíce práce je třeba vykonat právě před první rezervací. Především je třeba objednat vhodné povlečení ve správném počtu. Před každým příjezdem budete muset doplnit nezbytnou výbavu bytů: šampón, sprchový krém, mýdla či povlečení a ručníky jsou absolutním základem ve všech Airbnb bytech. My si ale myslíme, že byste svým hostům měli nabídnout také fén, statisticky totiž zvyšuje počet rezervací o 5 procent.

RYCHLÁ KOMUNIKACE JE ZÁSADNÍ

Komunikace s hosty probíhá průběžně, kdykoliv mohou přijít s novými dotazy. Většina otázek se týká zajištění taxi, použití veřejné dopravy, kde si koupit lístky nebo kde se dobře najíst. Včasná a ochotná komunikace zvyšuje hodnocení na různých platformách. V Let Me Inn máme pravidlo, že na všechny dotazy zodpovídáme do hodiny, i když přijdou v noci.

 

Hosté jsou vždy přivítání někým, kdo jim ukáže, jak se dostat do budovy a do bytu, bytem je navíc provede. Při prohlídce vysvětlí jednotlivé vybavení bytu, a především použití spotřebičů, topení a klimatizace. Během check-in procesu se hosté také dozví, kde se nachází nejbližší supermarket a oblíbené restaurace, a také kde zaparkovat.

 

Během pobytu hosté většinou napíší 3-4 zprávy. Některé se týkají koupě lístků na akce, jiné zase toho, kde si objednat pizzu. Při odjezdu se hosté nejčastěji ptají, kde nechat klíče. Ještě před odjezdem se s nimi naši zaměstnanci setkají a zkontrolují byt kvůli případným škodám.

POSTARÁME SE I O NÁPRAVU ŠKOD

„Airbnb umožňuje žádosti na náhradu škody po dobu 14 dní od poškození nebo do příjezdu dalšího hosta. Často se jedná o povolenou zásuvku či utržený závěs, uvádí specialista Let Me Inn. Také nám jednou host poškrábal mahagonovou podlahu při přesouvání pohovky v obývacím pokoji,“ dodává.  Poté co je podána žádost na náhradu škody, Airbnb může částku hostům naúčtovat. V případě, že škoda nebyla způsobena vinou zákazníka, vyplatí částku sami. Takovým příkladem je třeba zalomený klíč v zámku.

 

Je třeba si uvědomit, že v případě neočekáváných komplikací, jako je v noci ztracený klíč, je nezbytné jednat okamžitě nehledě na to, co v aktuální chvíli děláte. Prázdniny a prodloužené víkendy jsou u hostů nejoblíbenějšími termíny, současně se ale jedná o dobu, kdy hosté i hostitelé chtějí relaxovat. Některé majitele může obtěžovat, když mobil zazvoní kvůli nouzové situaci hosta při rodinné večeři nebo v kině.

DODATEČNÉ VYBAVENÍ JE KONKURENČNÍ VÝHODA

Co se týče doplňkové výbavy, je na majiteli, do jaké míry chce byt zařídit. Je možné koupit pračku a sušičku, nabídnout hostům pronajaté parkovací místo nebo zapůjčit kolo a koloběžku. „Rodiny považují dětskou sedačku a postýlku za velice důležitou a Let Me Inn jim je poskytuje. Na pobyt připravíme kávu, čaj a cukr hned vedle rychlovarné konvice, aby se hosté cítili jako doma.” A jak uvádí náš provozní manažer, to vše vede k vyššímu hodnocení.

 

Jak můžete vidět, takové činnosti vyžadují velké množství času a flexibility ze strany majitele, současně to všechno může zvládnout firma na správu nemovitostí. Když vám pomůžou zkušení profesionálové, váš byt se může stát vzkvétající investicí, když vám pomůžou zkušení profesionálové. Zároveň používáme pro správu a propagaci nabídek chytrý software, který není pro jednotlivé majitele dostupný.

 

Pokud máte jakékoliv otázky ohledně krátkodobých pronájmů, neváhejte kontaktovat náš Let Me Inn tým!

Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a my vás budeme obratem kontaktovat.
Zavolejte mi
Zaznamenali jsme vaše kontaktní informace a spojíme se s vámi během 24 hodin.
Podrobná kalkulace
Zašlete nám parametry vašeho bytu, nahrajte fotografie
a my vás následně budeme kontaktovat se zpracovanou kalkulací