Rozdíl mezi dobrými a špatnými fotkami? Až 40 % příjmu z pronájmu

Když dojde na zachycení vašeho apartmánu, rozhodně je správnou volbou investovat do profesionálního fotografa. Podle oficiálních statistik Airbnb můžete zvýšit váš příjem z pronájmu až o 40 %, pokud využijete profesionála. Co takový expert dokáže?

Když dojde na zachycení vašeho apartmánu, rozhodně je správnou volbou investovat do profesionálního fotografa. Podle oficiálních statistik Airbnb můžete zvýšit váš příjem z pronájmu až o 40 %, pokud využijete profesionála namísto obyčejných fotek ze smartphonu. Co takový expert dokáže?

Je několik základních kroků, které je třeba učinit před tím, než se pustíte do fotografování vašeho apartmánu. Uklidit celý prostor a odstranit veškeré nepotřebné věci. Uklidit a ustlat postele, složit peřiny a ručníky. Roztáhnout žaluzie a vpustit dovnitř sluneční svit.

FOŤTE REALISTICKY

Vaši hosté očekávají, že uvidí realistické fotky místa, které se hodlají zamluvit. Zařiďte vaše prostory tak, aby působily jako příjemný domov během dovolené – dekorace a květiny, prostřený stůl, teplá přikrývka na pohovce, připravený šampón v koupelně. Tyto malé drobnůstky udělají veliký rozdíl. Přesto se ale na ně nezaměřujte až příliš. Pokuste se zachytit celkové kouzlo pokoje. Přemýšlejte nad tím, jaký je to pocit vstoupit do tohoto apartmánu, a pokuste se ho zachytit. Zároveň však musíte zůstat autentičtí a opravdoví. Nepleťte hosty a nenechte je očekávat něco, co nakonec mít nebudou.

Podle výpočtů Airbnb hostitelé, kteří nahrají ke svému ubytování profesionální fotky, mohou získat až o 40 % vyšší příjem z pronájmu než ti, kteří mají podobné apartmány ve stejné oblasti. Dobrý záběr může vyvolat o 24 % více reakcí nežli pouhý popisek, neboť vizuální informace vypovídá mnohem víc než psané slovo. A navíc tyto vysoce kvalitní fotky mohou zvýšit vaši průměrnou cenu za noc o 26 %!

TIPY ZKUŠENÉHO FOTOGRAFA

Co je tedy tím tajemstvím profesionálního fotografa? Náš expert, který prokázal svůj talent a zkušenost, když se zachycením apartmánu pomáhal mnoha našim klientům, k tomu řekl následující:

  • “Není to technická stránka, kvůli které se vyplatí najmout profesionála. Není to foťákem. Je to v pohledu na věc, v perspektivě. Často dělám fotky z různých úhlů, pozic nebo rohů, kterým se hostitelé většinou vyhýbají nebo by je ani nenapadly.”
  • Je důležité, aby každá fotka zachytila co nejvíce “informací”. Hosté chtějí vědět, jak místo vypadá celé, tedy jak působí v celku. Nezajímají se o konkrétní objekty jako talíře či skleničky. Takové věci stačí uvést v popisku.

Náš fotograf obvykle dělá zhruba 15 různých záběrů, aby nakonec vybral jen jeden dokonalý. Má na to unikátní postup, ke kterému došel v průběhu let své praxe. “Naším cílem je najít zlatý střed mezi širokoúhlým záběrem a ostrým zaměřením do prostoru,” říká.

LETMEINN FOTKY JSOU AUTENTICKÉ

Fotky všech apartmánů, o které se stará LetMeInn, se vytváří bez použití blesku nebo studiových světel a to proto, abychom zachovali větší autenticitu místa. Veškeré světlo na fotkách je přirozené nebo pochází z osvětlení apartmánu. Tímto způsobem se nemůže stát, že by host přijel do temného apartmánu se špatným přístupem světla navzdory fotkám, které působily zcela opačně. Což je bohužel něco, co se děje často. “To, co vidíte, je také to, co dostanete” je motto, kterého se držíme.

Perfektní záběr říká více než tisíc slov. Mrkněte na fotky apartmánů, které máme v portfoliu. Pokud byste rádi získali podobné fotky vysoké kvality, neváhejte se nám ozvat. Naši designeři interiérů, fotografové a tým expertů vám pomůžou získat maximum z potenciálu vašeho apartmánu.

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a my vás budeme obratem kontaktovat.
Zavolejte mi
Zaznamenali jsme vaše kontaktní informace a spojíme se s vámi během 24 hodin.
Podrobná kalkulace
Zašlete nám parametry vašeho bytu, nahrajte fotografie
a my vás následně budeme kontaktovat se zpracovanou kalkulací