Kolik času zabere krátkodobý pronájem? Víc, než si možná myslíte

Vlastníci nemovitostí v mnoho případech nejsou schopni odhadnout, kolik pronájem zabere práce a volného času, což bývá zásadní překážkou k jeho úspěšnému chodu. Dobrou radou na začátek je uvědomit si, že komunikace je klíčem k pozitivním ohlasům.

Mnoho vlastníků nemovitostí vkročí do světa pronájmů ještě dříve, než si pořádně promyslí veškeré eventuality s tím spojené a pak jsou náhle zaskočeni, když vidí, že krátkodobý pronájem není pouze o příjmech. Vlastníci v mnoho případech nejsou schopni odhadnout, kolik tato činnost zabere práce a volného času, což bývá zásadní překážkou k úspěšnému chodu pronájmu.

Pozitivní recenze jsou v oblasti Airbnb a hostitelů velmi důležité a jejich získání není nic jednoduchého. Dobrou radou na začátek je uvědomit si, že komunikace je klíčem k pozitivním ohlasům. Nejlepší variantou bývá, když je hostitel schopen poskytnout veškeré informace tak, aby se jeho hosté dále neměli na co ptát a případně je schopen odpovědět okamžitě. Dalším důležitým faktorem je příjezd a odjezd samotných hostů, který by měl probíhat zcela hladce a bezchybně. Hosté očekávají, že budou ubytováni v řádně uklizeném bytě, kde bude voňavé ložní prádlo a k dispozici funkční koupelna. Je tak nezbytné se přesvědčit o tom, že v bytě není nic poškozeného.

CHCETE PRÁCI NAVÍC NEBO POUZE MĚSÍČNÍ PŘÍJEM?

Zajistit správu celé nemovitosti není nic jednoduchého a čím vyšších příjmů budete chtít dosahovat, tím více času bude vaše nemovitost vyžadovat. K dosažení co největší obsazenosti je také potřeba vést rezervace, doplňovat zásoby, zařizovat úklid, celkovou údržbu bytu a komunikovat s hosty. Budete se také muset rozhodnout, čeho byste chtěli dosáhnout a jestli vám investování tolik volného času přináší dostatečný zisk. Je proto důležité, abyste se rozhodli, jestli chcete další práci, nebo pouze měsíční příjem, který vám může zajistit profesionální správcovská firma.

KOLIK ČASU VYŽADUJE SEZÓNNÍ PRONÁJEM?

Jednu zásadní věc, kterou mají Praha i Airbnb společnou, jsou turisté, díky kterým můžete očekávat minimální obsazenost alespoň 20 dní v měsíci. Pokud si vypočítáte, že 21 dní v měsíci budete mít od budoucích hostů zarezervovaných a každý z nich zůstane průměrně 3 dny, budete muset být nejen přítomni u jejich příjezdu a odjezdu, ale musíte být také neustále k dispozici na telefonu. Je také možné, že nastane nějaká nepříjemná situace, kterou mohou být například zabouchnuté klíče či nedostatek ručníků, s těmito nepříjemnostmi je důležité počítat dopředu. Přihlášení a odhlášení hostů zabere dohromady přibližně hodinu a úklid dvě, to ale samozřejmě záleží na velikosti samotného bytu. Pokud tedy budete mít 7 rezervací měsíčně, což vyžaduje přibližně 7 hodin na přihlášení a odhlášení hostů a 14 hodin na úklid, dohromady tento základní servis zabere až 21 hodin práce měsíčně.

Během hlavní sezóny je možné, že obsazenost bude dosahovat 21-27 dní, což odpovídá přibližně 8-9 rezervacím, tím pádem 12-14 hodin strávených přihlašováním a odhlašováním hostů, 16-18 hodin úklidu, kde ve výsledku těmto základním činnostem obětujete 28-32 hodin měsíčně.

O CO DALŠÍHO SE JEŠTĚ BUDETE MUSET STARAT?

Pronájem mimo jiné obnáší ještě mnoho dalších povinností, například komunikaci s potencionálními hosty, kteří teprve o pobytu uvažují. Pokud přemýšlíte nad nastavením jednotné ceny na noc po celý rok, už teď vám můžeme zaručit, že tím ztratíte potencionální příjmy. Je totiž důležité si nastavit určitou marketingovou strategii, kde je nutné neustále aktualizovat fotografie, popisky, ceník a vše s pronájmem spojené. Tato administrativní činnost vyžaduje dalších 10-20 hodin měsíčně.

Ve finále budete muset pronájmu věnovat 40-50 hodin měsíčně.

Pokud tedy chcete zvýšit své příjmy bez zbytečné práce navíc měli byste zvážit předání těchto starostí profesionální správcovské firmě, která těmto aktivitám bude věnovat svůj čas a bude vaši nemovitost neustále optimalizovat.

Rozhodli jste se ušetřit čas a zvýšit si příjem? Máte nějaké další dotazy ohledně krátkodobého pronájmu? Kontaktujte nás ještě dnes a naši specialisté se vám budou s radostí věnovat!

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

–  Usnadněte si každodenní rutinu při správě krátkodobého pronájmu

–  Tipy, jak dokonale vybavit svůj byt pro Airbnb

–  Rozdíl mezi dobrými a špatnými fotkami? Až 40 % příjmu z pronájmu

Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a my vás budeme obratem kontaktovat.
Zavolejte mi
Zaznamenali jsme vaše kontaktní informace a spojíme se s vámi během 24 hodin.
Podrobná kalkulace
Zašlete nám parametry vašeho bytu, nahrajte fotografie
a my vás následně budeme kontaktovat se zpracovanou kalkulací