Je dobré mít nemovitost kompletně rezervovanou i měsíce dopředu?

Je samozřejmě jasné, že každý majitel jakékoliv nemovitosti si přeje, aby byla obsazenost po celý rok co možná nejvyšší, nejlépe tak, že s každým odjezdem hostů přijedou ještě ten stejný den hosté další. Pokud se teď podíváte na váš kalendář a bude úplně plný, máme pro vás špatnou zprávu, paradoxně to není úplně ta nejlepší cesta, […]

Je samozřejmě jasné, že každý majitel jakékoliv nemovitosti si přeje, aby byla obsazenost po celý rok co možná nejvyšší, nejlépe tak, že s každým odjezdem hostů přijedou ještě ten stejný den hosté další. Pokud se teď podíváte na váš kalendář a bude úplně plný, máme pro vás špatnou zprávu, paradoxně to není úplně ta nejlepší cesta, jakou byste se se svým pronájmem měli ubírat a my vám hned řekneme proč.

Je něco, čeho byste chtěli pronájmem dosáhnout?

Většinou je pro majitele pochopitelně nejdůležitějším aspektem výnos, který roste s maximalizací zisku, a který můžete navyšovat dvěma jednoduchými způsoby: můžete buď uvést nižší ceny, abyste měli zajištěnou vyšší obsazenost, nebo také zavést ceny vyšší, tím pádem budete mít více volného času a samozřejmě méně úsilí. Nejlepším způsobem je samozřejmě najít rovnováhu mezi oběma přístupy a upravovat cenu na Airbnb tak, že budete brát v potaz v jaké sezóně se rezervace momentálně provádí.

Je nutné také nezapomenout na to, že čím více hostů váš byt navštíví, tím více se bude neustále opotřebovávat vybavení a určitě se to podepíše i na stavu celého bytu. Je také možné, že budete potřebovat zavolat opraváře anebo zakoupit nějaké nezbytné věci. Všechny tyto ne příliš příjemné náklady si tedy budete muset odečíst z vašich celkových příjmů.

Podle našich ověřených údajů si většina lidí rezervuje ubytování 42 dní předem, ne však všichni. Pokud tedy již máte plný kalendář na měsíce dopředu, je jasné, že jste potenciál svého místa značně podcenili a ztrácíte tak značný možný příjem.

Průměrná cena dostupného ubytování

Co brát v potaz při stanovování cen za ubytování?

Klíčem ke správnému ocenění vašeho bytu je především flexibilita. Pokaždé, co se ve vaší oblasti zvýší počty turistů, roste poptávka a to znamená, že si můžete dovolit stanovit ceny o něco vyšší. Davy lidí lákají nejrůznější akce a to hlavně během dlouhých víkendů, státních svátků nebo sportovních akcí či festivalech apod. V Budapešti je dokonce tak vysoká poptávka, že si majitelé mohou dovolit zvýšit cenu až několikanásobně.

Určitě sami tedy chápete, proč je velmi důležité sledovat místní události a to i několik měsíců dopředu.

Pokud se stane, že nebudete mít byt nikým předem rezervovaný, cena se dá snížit vždy a určitě se nějaká rezervace v dohledné době najde. Umístění a celkový vzhled interiéru jsou velmi důležité faktory a jsou zásadní při určování ceny stejně jako služby a dostupné vybavení. Doporučujeme vám, abyste zvážili předem, jaká by mohla být poptávka po vaší nemovitosti a pokud máte zájem, můžete si také přečíst podrobnější tipy o cenách.

Pokud budete potřebovat pomoct, neváhejte nás kontaktovat!

 

Je naprosto pochopitelné, že si nebudete vědět rady ohledně příjmů, cen a všeho co se financí týče. Je důležité, abyste se snažili zcela naplnit potenciál vašeho bytu a měli tak příjmy co nejvyšší. Máme k dispozici tým analytiků, kteří neustále sledují trh s nemovitostmi na Airbnb a můžeme vás ujistit, že se pokusí udělat maximum k tomu, aby váš příjem navýšili co nejvíce to jde. Analytici používají špičkové softwary a o veškerou optimalizaci cen se rádi postarají. Radí vás seznámíme s našimi pracovními postupy!

 

Brzy budeme v našich příspěvcích upozorňovat na blížící se významné události, které se budou konat v průběhu roku a budou tak ovlivňovat cenové relace pronájmů v okolí. Buďte v obraze a sledujte nás!

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a my vás budeme obratem kontaktovat.
Zavolejte mi
Zaznamenali jsme vaše kontaktní informace a spojíme se s vámi během 24 hodin.
Podrobná kalkulace
Zašlete nám parametry vašeho bytu, nahrajte fotografie
a my vás následně budeme kontaktovat se zpracovanou kalkulací