Jaké akce vám letos přilákají nové hosty?

V předchozím příspěvku jsme hovořili o tom, proč je vlastně špatné mít rezervovaný kalendář na dlouhou dobu dopředu, a to obzvlášť v letních měsících. Pojďme se společně podívat, jaké události je letos třeba zvážit tak, abyste tomu přizpůsobili cenovou relaci vašich nemovitostí na portále Airbnb. Jestli je vaším primárním cílem vydělat si co nejvíce peněz, […]

V předchozím příspěvku jsme hovořili o tom, proč je vlastně špatné mít rezervovaný kalendář na dlouhou dobu dopředu, a to obzvlášť v letních měsících. Pojďme se společně podívat, jaké události je letos třeba zvážit tak, abyste tomu přizpůsobili cenovou relaci vašich nemovitostí na portále Airbnb.

Jestli je vaším primárním cílem vydělat si co nejvíce peněz, budete muset navyšovat ceny za noc a to především v době prázdnin a prodloužených víkendů. Nejrůznější letní akce budou přitahovat do Prahy vysoké množství turistů a poptávka se tak bude výrazně zvyšovat a jelikož si hosté průměrně rezervují ubytování asi 42 dní dopředu, znamená to, že ceny musíte stanovit alespoň 2 měsíce dopředu. Pojďme se podívat na nejpopulárnější termíny letní sezóny!

United Islands of Prague

První velkou událostí v termínu od 31. května do 2. června 2019 je největší svátek nové muziky. Již po šestnácté se v Praze totiž uskuteční další ročník festivalu United Islands of Prague, který opět doveze talentované hudebníky z celého světa.

Návštěvníci se mohou těšit na více než 100 interpretů ze všech koutů světa. Festival odstartuje energická kapela Zrní, která na festivalu United Islands of Prague před lety zažila svoji koncertní premiéru na velké stage.

Pražská muzejní noc 2019

Další unikátní akce startuje v sobotu 8. června od 19 hodin a je tradičně jednou z nejnavštěvovanějších v Praze a přináší možnost prozkoumat kulturní bohatství naší metropole ve zcela ojedinělé atmosféře. Letošní Pražská muzejní noc nabídne 50 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. Ve více než 70 objektech tak bude na návštěvníky čekat zajímavý program a jedinečná atmosféra.

Muzejní noc představuje kulturní fenomén, který má svou tradici ve městech po celé Evropě a každoročně ji navštíví desítky tisíc lidí, což je pro vás více než pozitivní zprávou.

Sound Open Air 2019

Celodenní festival elektronické hudby se odehraje na Střeleckém ostrově 22. června. Mezi letošní headlinery patří Reinier Zonneveld nebo Gregor Tresher. Dále vystoupí DJ Diatonik z Indie, Kim Pixa a mnoho dalších.

Ed Sheeran v Praze

V současné době pravděpodobně není na světě prodávanější umělec než Ed Sheeran, který vystoupí 7. a 8. července 2019 v pražských Letňanech. Čerstvý držitel Řádu britského impéria, čtyřnásobný držitel Grammy a pětinásobný vítěz BRIT Awards, jehož živé koncerty patří celosvětově mezi nejžádanější akce.

Pořadatelé očekávají obrovský zájem desetitisíců fanoušků. Napovídají tomu nejen počty prodaných vstupenek po celém světě, ale i Sheeranův rekord čtyř vystoupení na londýnském stadionu Wembley, která byla vůbec největším sólovým vystoupením bez doprovodné kapely, jaké kdy Spojené království vidělo. Tento koncert si jistě přijede užít mnoho fanoušků, což znamená, že se budou potřebovat ubytovat v okolí.

UP Music Festival 2019

Druhý ročník elektronického UP Music Festivalu bude probíhat na ve dnech 13. a 14. července 2018. Tématem dalšího ročníku bude „Harmony in Nature“ – v návaznosti na tuto myšlenku budou organizátoři „prezentovat festival prostřednictvím zvuků a tvarů lesa, jehož je umění hlavní součástí“.

Chudá Praha: Lidé, místa, instituce (1781–1948)

Do 25. srpna 2019 budou k vidění historické obrazové dokumenty, především fotografie a tisky, dokumentující každodenní starost nemajetných vrstev o své skromné živobytí. Unikátní snímky zachycují místa, která chudí obývali nebo na kterých se zdržovali, a v neposlední řadě se návštěvníci mají možnost seznámit s vybranými pražskými institucemi, ve kterých chudí nalézali útočiště a podporu, tedy nahlédnout způsoby, jakými se společnost s chudobou vyrovnávala prostřednictvím chudinské a sociální péče.

Výstava Chudá Praha poodkrývá stinné stránky velkoměsta a umožňuje uvidět je v širších souvislostech. Nabízí tak vnímavým návštěvníkům srovnání historické a současné reality.

Slavnosti Prosecca & Food festival na Střeleckém ostrově

Ve dnech od 27. července do 28. července se na Střeleckém ostrově budou konat slavnosti Prosecca kde se návštěvníci mohou těšit na pečlivý výběr desítek druhů prosecca, šumivých vín a gastronomických specialit z celého světa, přes seafood, asijskou kuchyni, výborné hamburgery, italské šunky a sýry, dezerty a tak dále.

Po celou sobotu je naplánovaná DJ ´s hudební produkce a v neděli se můžete těšit na skvělou kapelu, která jezdí po celém světě. Pro malé děti pak bude připravena zábava na celý den ve formě skákacích hradů, nejrůznějších her atd.

Tove Lo v Pražské Lucerně

Tove Lo, která se se možná víc, než sólo zpěvačka, proslavila jako spoluautorka a hostující zpěvačka u různých jiných interpretů, předskakovala Katy Perry, Maroon 5 a Coldplay, dorazí 6. srpna do Prahy.

Do České republiky Tove Lo zavítá poprvé a bude vystupovat v Lucerna Music Baru. V současnosti se Tove Lo plně věnuje desce z roku 2017 nazvané Blue Lips. V prosinci 2018 zveřejnila video k singlu Cycles.

Billie Eilish

Ve foru Karlín vystoupí 20. srpna sedmnáctiletá Američanka, která se dostala do povědomí veřejnosti v roce 2016 se singlem Ocean Eyes. Představí tu své debutové album nazvané When We All Go To Sleep, Where Do We Go a hostovat jí bude americký rapper Denzel Curry.

Hozier v Praze

Irský hudebník a zpěvák Hozier vystoupí poprvé v České republice. 27. srpna v pražském Foru Karlín, kde představí nové album. Autor  se celosvětově proslavil díky písni Take Me To Church a je celosvětově uznávaný I přes jeho angažovanost za lidská práva a tak je jistě oblíbeným interpretem pro mnoho lidí ze všech koutů světa.

Nadcházející Pražské léto bude především ve znamení velkých koncertů zahraničních interpretů, což znamená vysoký nával turistů, kteří budou shánět ubytování, určitě to ale nejsou jediné akce, které budou přitahovat množství potencionálních hostů. Pečlivě si zjistěte, kdy se co koná a přizpůsobte tomu vaší cenovou nabídku. V případě, že byste potřebovali jakoukoliv pomoc, neváhejte nás kontaktovat.

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a my vás budeme obratem kontaktovat.
Zavolejte mi
Zaznamenali jsme vaše kontaktní informace a spojíme se s vámi během 24 hodin.
Podrobná kalkulace
Zašlete nám parametry vašeho bytu, nahrajte fotografie
a my vás následně budeme kontaktovat se zpracovanou kalkulací