Jak zpříjemnit hostům pobyt? Připravte jim průvodce

Myslíte si, že děláte všechno pro to, abyste co nejlépe informovali vaše hosty, ale stejně přicházejí další, i ty nejzákladnější otázky? Máme pro vás způsob, jak ušetřit čas! Pokud si pro své hosty připravíte vlastního průvodce budete bez starostí!

Myslíte si, že děláte všechno pro to, abyste co nejlépe informovali vaše hosty, ale stejně přicházejí další a další, někdy i ty nejzákladnější otázky? Máme pro vás způsob, jak ušetřit čas! Pokud si pro své hosty připravíte vlastního průvodce, který jim bude neustále k dispozici a veškerou komunikaci s nimi zařídí, budete bez starostí!

Pokud chcete, aby byl pobyt pro vaše hosty skutečným zážitkem, musíte být neustále k dispozici a také být schopni zodpovědět veškeré dotazy. Je zřejmé, že ve všem nebudete mít naprosto perfektní přehled a je možné, že nebudete okamžitě vědět například heslo k wi-fi nebo nejkratší cestu ke známým památkám. Pokud tedy chcete být opravdu perfektním hostitelem, budete muset umět své hosty během jejich pobytu provázet, aby si odnesli co nejpříjemnější zážitky – což je vlastně jeden z pilířů pronájmů na Airbnb.

JAKÉ INFORMACE HOSTÉ POTŘEBUJÍ?

V první řadě byste se měli ujistit, že jim poskytnete veškeré základní informace, mezi které může patřit kód k přístupu do bytu, nezbytná hesla a detailní instrukce ohledně jejich odjezdu. Nečekejte, až se vás na něco zeptají – snažte se jim vše sdělovat předem!

Je také vhodné hostům poskytnout informace ohledně toho, co dělat při výpadku proudu, poruše topení nebo vody, hosté se pak budou zaručeně cítit bezpečněji pokud ví, jak vše funguje. Můžete jim také vysvětlit, jak funguje bojler, v případě že by měli starosti ohledně nedostatku teplé vody. Pokud je ve vašem bytě cokoliv, co vyžaduje zvláštní pozornost, ujistěte se, že jsou hosté dostatečně informováni, než abyste riskovali jakoukoliv formu úrazu hostů nebo poškození vašeho majetku.

Také svým hostům můžete předat podrobné pokyny ohledně elektronických spotřebičů, které jsou na bytě k dispozici, jelikož ne všichni jsou obeznámeni s používáním různých druhů varných desek, kávovarů apod. Je také velmi důležité hosty ujistit, že je voda ve vodovodu pitná.

Doporučte svým hostům, jaká místa mají navštívit! Kde je nejlepší restaurace? Kde mohou vyzkoušet místní kuchyni? Rozváží se v oblasti bytu nějaké jídlo? Informujte své hosty o tom, jak co používat, kde nakoupit lístky, pokud by si chtěli vyrazit do kina, nebo jak se vyhnout nadbytečným výdajům během jejich pobytu. Hosté budou vždy určitě spoléhat především na vaše rady a doporučení ohledně nejbližších supermarketů, pekáren nebo obchodu s tabákovými výrobky. Určitě také ocení, pokud jim vysvětlíte, jak se dostanou k nejbližší nemocnici, lékárně a předáte jim čísla na policii, hasiče či záchrannou službu.

JAK HOSTŮM PŘEDÁVAT INFORMACE?

Své hosty můžete přivítat buďto osobně, nebo jim dát k dispozici tzv. self-checkin, každopádně je vždy nezbytné, aby měli hosté dostatek informací ohledně jejich příjezdu. Podle našich zkušeností je nejlepším způsobem rozmístit vytisknuté průvodce v jednotlivých částech bytu. Je zřejmé, že listy nezůstanou vždy na stejném místě a může se stát, že na ně hosté něco vylijí nebo budou znehodnoceny, proto také doporučujeme jejich laminaci. Hosté tak budou mít k dispozici tištěné průvodce jako nové a vy je nebudete muset neustále tisknout.

Hosté vždy velmi ocení, když jsou průvodce dobře připravené, a určitě se díky tomu budou cítit pohodlněji. Je velmi důležité, abyste se projevovali jako ohleduplný a věrohodný majitel, který se o své hosty postará i během jejich pobytu. Je vhodné se také domluvit, jaké komunikační prostředky chcete s hosty používat a je důležité mít na paměti, že ne vždy budete mít k dispozici internet nebo signál na mobilním telefonu, proto je dobré se domluvit na vhodném typu komunikace v případě, že by hosté potřebovali vaši pomoc.

Nejen, že tištěný průvodce pomůže vašim hostům, ale také pomůže předcházet vzniku nehod a nedorozumění. Pokud se vás hosté budou ptát na stejné otázky, určitě byste měli zvážit rozšíření vašeho průvodce. Jakmile bude průvodce dostatečně obsáhlý, otázky ubydou a vy budete moci věnovat svůj volný čas něčemu jinému. Průvodce navíc zpříjemní vašim hostům pobyt, díky čemuž budou zanechávat hezké recenze pro další hosty. Máte jakoukoli otázku týkající se pronájmu či průvodců? Neváhejte nás kontaktovat ještě dnes.

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a my vás budeme obratem kontaktovat.
Zavolejte mi
Zaznamenali jsme vaše kontaktní informace a spojíme se s vámi během 24 hodin.
Podrobná kalkulace
Zašlete nám parametry vašeho bytu, nahrajte fotografie
a my vás následně budeme kontaktovat se zpracovanou kalkulací