Jak snadno zvýšit tržby z pronájmu? Zaměřte se na obchodní cestující

Hosté mohou pocházet téměř odkudkoli a ubytovávat se z mnoha různých důvodů. Cestující, kteří přicházejí zejména obchodně jsou poněkud složitější skupina hostů, ale s pár jednoduchými změnami je můžete velmi jednoduše pozvat do svého bytu.

Hosté mohou pocházet téměř odkudkoli a ubytovávat se z mnoha různých důvodů. Cestující, kteří přicházejí zejména obchodně jsou poněkud složitější skupina hostů, ale s pár jednoduchými změnami je můžete velmi jednoduše pozvat do svého bytu. Řekneme vám jak a proč je tento typ pronájmu vhodný pro obě strany.

Pokud již nějaké zkušenosti s Airbnb hosty máte, už pravděpodobně víte, že se dělí do skupin. Můžeme je rozdělit na páry, rodiny, skupiny přátel a obchodní cestující, kteří cestují pracovně, ve většině případů cestují sami. Co to znamená? Odlišné typy hostů mají odlišné potřeby a je zřejmé, že skupina mladých lidí, kteří jsou ve městě především kvůli zábavě, budou mít odlišné potřeby, než má rodina s malými dětmi. Například skupina lidí, která cestuje kvůli památkám, nebude tolik potřebovat kuchyň, jako manželský pár s dětmi.

V ČEM SE LIŠÍ HOSTÉ CESTUJÍCÍ PRACOVNĚ?

Hosté hledající ubytování z pracovních důvodů jsou úplně jiná kategorie. Délka jejich pobytu je většinou od 1-2 dnů do týdne a někdy i déle. Nejčastěji cestují samostatně kvůli práci a přestože obdivují krásu města, většinou nemají čas na památky. Host, který cestuje pracovně bude nejpravděpodobněji jíst v místních restauracích, nebo si objedná jídlo než aby si samostatně vařil. A je pravděpodobné, že bude spíše potřebovat vědět, kde je žehlička, než pravidla ohledně pořádání večírků. Stejně tak člověk, který cestuje pracovně, dá přednost self-checkinu místo časově náročného osobního uvítání.

Stručně řečeno, lidé cestující pracovně jsou neustále v jednom kole a pobyt ve vašem bytě je součást jejich práce, proto budou určitě chtít, aby šlo vše podle plánu. Vzhledem k tomu, že je nejspíš nikdy nepotkáte osobně, je nezbytné jim dát k dispozici veškeré možné průvodce potřebné k jejich pobytu včetně a další doporučení. Pamatujte si, že nepomáháte pouze jim, ale velmi ulehčujete práci i sami sobě.

JAK ZAČÍT S TOUTO FORMOU UBYTOVÁNÍ?

Airbnb má stanovené velmi vysoké standardy pro byt vhodný pro služební cesty. Tyto byty musí splňovat tzv. „Požadavky pro obchodně cestující“ a nemovitost musí být pro tento typ ubytování vhodně vybavena. Jednou z podmínek je, aby hostitel za posledních 365 dní získal hodnocení minimálně 4,8 od předchozích hostů s minimálně pěti veřejnými recenzemi. Je také důležité, aby hostitel velmi rychle reagoval na dotazy a na veškeré otázky musí v 90 % odpovědět do 24 hodin. Další podmínkou jsou žádné nebo velmi mírné storno podmínky, což znamená, že v případě zrušení rezervace den dopředu (někdy i v den příjezdu) čelí host minimálním poplatkům za rezervaci. Není však možné, abyste jakožto hostitel zrušili rezervaci do 7 dnů před příjezdem hosta a v případě, že se tak stane, čelíte ztrátě tohoto statusu na jeden rok.

Kromě obvyklého vybavení a služeb, jako je ložní prádlo, ručníky, šampony atd. je nezbytné těmto hostům poskytnout také žehličku, ramínka a prostory na pověšení obleků, stabilní wi-fi připojení a pracovní prostor, ve kterém se dá pracovat na notebooku, nezbytné jsou rovněž detektory kouře a detektor oxidu uhelnatého.

Hosté, kteří cestují pracovně vyžadují osobní předání klíčů a přivítání velmi zřídka, proto je potřeba, aby se do bytu bylo možné dostat bez osobního setkání – to lze zajistit instalací schránky nebo „chytrého zámku.“ Pokud teprve hledáte nějakou nemovitost, kterou máte v plánu pronajímat, je určitě vhodné hledat takovou, kam se hosté dostanou i bez nutnosti osobního předání klíčů, jelikož některé budovy jsou zabezpečené natolik, že majitelům nedovolí nainstalovat schránku na venkovní stranu budovy.

PROČ UBYTOVAT OBCHODNÍ CESTUJÍCÍ?

Navzdory všem potřebným požadavkům se určitě vyplatí pronajímat byt právě lidem, kteří potřebují cestovat pracovně, jelikož kvůli potřebným standardům je cena vyšší. Stačí pouze několik nepatrných změn a vaše zisky se budou zvyšovat. Také je pro vás jako hostitele určitě vhodnější, když svůj byt pronajmete někomu, kdo neustále pracuje, než někomu, kdo je ve městě pouze za zábavou. Můžete tak předcházet případným problémům. Dalším důvodem, proč vám doporučujeme tento typ pronájmu je, že jelikož hosté cestují pracovně, většinou si pobyty nehradí oni, ale jejich firma. Zaměstnavateli se jistě hodí, že nemusí platit vysoké výdaje za hotelové pokoje. Poslední výhodou je pravděpodobnost, že pokud se hostům u vás líbilo, tak se nejspíše opět vrátí.

Máte ještě nějaké další otázky, které se týkají pronájmu pro hosty, kteří cestují pracovně? Přemýšlíte teprve o krátkodobém pronájmu, ale nevíte kde začít? Neváhejte nás kontaktovat!

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a my vás budeme obratem kontaktovat.
Zavolejte mi
Zaznamenali jsme vaše kontaktní informace a spojíme se s vámi během 24 hodin.
Podrobná kalkulace
Zašlete nám parametry vašeho bytu, nahrajte fotografie
a my vás následně budeme kontaktovat se zpracovanou kalkulací