Jak si vybrat tu správnou společnost pro správu vašeho pronájmu?

Mnoho našich současných klientů se na nás obrátilo právě kvůli špatným předešlým zkušenostem s týmy, které jim spravovaly byty. Pokud si přejete, aby byl váš byt v těch nejlepších rukou, určitě byste si před podepsáním smlouvy měli dát pozor na následující. Recenze a doporučení Pokud se budete rozhodovat mezi správcovskými společnostmi, první věc, kterou byste si měli […]

Mnoho našich současných klientů se na nás obrátilo právě kvůli špatným předešlým zkušenostem s týmy, které jim spravovaly byty. Pokud si přejete, aby byl váš byt v těch nejlepších rukou, určitě byste si před podepsáním smlouvy měli dát pozor na následující.

Recenze a doporučení

Pokud se budete rozhodovat mezi správcovskými společnostmi, první věc, kterou byste si měli ověřit je jejich portfolio, ve kterém si překontrolujte, kolik a jaké typy bytů již zmíněná společnost spravuje. Určitě budete mít mnoho otázek ať už ohledně cen za poskytované služby, nebo ohledně samotného spravování. V této fázi si můžete skvěle ověřit, jak společnost reaguje a jak rychle se dokáže spojit se svými potencionálními klienty.

Dalším aspektem, který je třeba zvážit je počáteční strategie, kterou má firma za úkol zprostředkovat. Přejete si, aby byl váš byt propagován trochu odlišně? Aby byla nabídka zajímavá, srozumitelná a poskytovala dostatek potřebných informací? Chcete více nových zákazníků? Pokud toužíte po tom, aby byl váš byt propagován dle vašich představ, doporučujeme vám, abyste se dobře obeznámili s kroky, které má firma v plánu provést a případně provedli společně potřebné úpravy.

Jedno z dalších doporučení, které vám můžeme předat je, abyste správcovské firmě nedovolili začlenění vašeho pronájmu do jejich veřejného profilu. Pokud byste ale o této možnosti i tak uvažovali, berte v potaz, že tím přijdete o značnou část příjmů, jelikož nebudete mít přístup do jejich soukromé propagace. Pokud vám v minulosti již byt nějaká firma spravovala, je lepší začít od začátku a vytvořit profil úplně nový.

Služby

Promyslete si, s čím přesně potřebujete pomoct. Chcete veškerou činnost spojenou s pronájmem přenechat správcovské firmě, nebo byste se o něco rádi postarali sami? Naše zkušenosti ukazují, že nejlepším způsobem je, si úkoly nerozdělovat. Často se totiž stává, že právě jejich rozdělení vede k nedorozumění mezi hostitelem a firmou, což samozřejmě ovlivní hosta.

Co by vám správcovská společnost měla určitě nabídnout?

  • Osobní přivítání a ubytování hostů
  • Pečlivý výběr hostů
  • Účetní, která vám pomůže s každodenní administrativou (účetnictví, rezervace)

Ceník

Klíčem k získávání nových hostů je především cena a propagace, proto je potřeba se zejména na tyto dvě oblasti zaměřit. Pokud chcete, aby správa vašeho bytu byla v nejlepších rukou, zjistěte si, jestli má vaše potencionální správcovská společnost na tyto úkony specializovaný tým.

Náš tým analytiků pečlivě sleduje každodenní změny na trhu, a podle toho také upravuje a nastavuje reklamní i cenové strategie. Jeden z našich dalších kolegů se přímo specializuje na propagaci bytů a jejich optimalizaci. Datoví analytici a manažeři zase pečlivě sledují nejaktuálnější statistiky ostatních cenových nabídek a aktualizují ceny i o víkendech a svátcích.

Úklidové služby

Každý host je jinak náročný, co se úklidu týče, ale jistě se všichni shodneme na tom, že je určitě příjemnější zůstávat v pěkném a čistém bytě než v chaosu. Pečlivý úklid se samozřejmě projeví i na ceně. Je také důležité si objasnit, kdo se postará o čistící prostředky a potřebné zařízení a kvalitu, v jaké je byt uklizený. Doporučujeme zvažovat následující:

Pokud se rozhodnete dát hostům k dispozici nějaké základní produkty, je určitě nejlepší používat ty v cestovní velikosti, přeci jenom i vám by bylo příjemnější použít raději nové mýdlo než zbytek ve velké flašce.

Pronajměte si kvalitní ložní prádlo a nebojte se připlatit za jeho bělení, čištění a jiné.

A nakonec to nejdůležitější, pronajměte si spolehlivé úklidové pracovníky, a poskytněte jim tzv. kontrolní seznam věcí, které musí být splněny za jakýchkoliv okolností.

Software

Jak jsme již zmiňovali výše, klíčem k co nejvyšším příjmům je zvolení správné cenové strategie. Dalším velmi důležitým faktorem je volba spolehlivého systému, který tvoří jakýsi most mezi cenami, rezervacemi a spojuje veškeré potřebné informace, navíc také brání vzniku double rezervací nebo cenových nesrovnalostí.

+1 Účetnictví

Jako majitel určitě budete chtít mít dostatečný přehled nad aktuálními příjmy. Správa bytu je obrovskou investicí a závazkem a i jeden špatný krok se ihned projeví i na zisku.

Najděte si férovou a spolehlivou firmu, která bude splňovat vaše kritéria a postará se o váš byt i hosty co nejlépe.

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a my vás budeme obratem kontaktovat.
Zavolejte mi
Zaznamenali jsme vaše kontaktní informace a spojíme se s vámi během 24 hodin.
Podrobná kalkulace
Zašlete nám parametry vašeho bytu, nahrajte fotografie
a my vás následně budeme kontaktovat se zpracovanou kalkulací