Jak se vyhnout chybám při stanovení cen?

Stanovení té správné ceny za poskytnutí krátkodobého pronájmu se může stát zpočátku poněkud obtížné, ale pokud zvolíte tu správnou cenovou strategii za jednotlivé noci na Airbnb, vaše příjmy se budou neustále zvyšovat! Pokud si budete za pronájem účtovat příliš, přijdete o spoustu potencionálních hostů, což má za následek pokles obsazenosti a naopak pokud si budete […]

Stanovení té správné ceny za poskytnutí krátkodobého pronájmu se může stát zpočátku poněkud obtížné, ale pokud zvolíte tu správnou cenovou strategii za jednotlivé noci na Airbnb, vaše příjmy se budou neustále zvyšovat!

Pokud si budete za pronájem účtovat příliš, přijdete o spoustu potencionálních hostů, což má za následek pokles obsazenosti a naopak pokud si budete účtovat málo, obsazenost bude sice vysoká, ale budete přicházet o značný možný zisk. Na platformách, jako je Airbnb je proto velmi důležité najít rovnováhu mezi příliš levným a příliš drahým pronájmem. Určitě byste si přáli vidět, že obsazenost vašeho pronájmu 2-4 týdny dopředu dosahuje nejméně 75-90% a po dalších 8-10 týdnů alespoň 50%, není to úžasná vize do budoucna?

Pokud se tedy chcete vyhnout veškerým výše uvedeným starostem, měli bychom pro vás pár rad!

1.      Aktualizujte ceny

V první řadě musíte brát v potaz, že uvedená cena za noc se musí neustále měnit. Na tuto částku má totiž vliv mnoho faktorů, na kterých cena musí záviset, jako například, že cena musí být úměrná tomu, co hosté vyhledávající vaše ubytování momentálně vyžadují, musí být tedy závislá na aktuální poptávce.

Jedním z dalších hlavních faktorů je také vzít v úvahu jednotlivé dny, o které mají vaši potencionální hosté zájem a zda se jedná o všední dny, nebo víkendy, které jsou určitě žádanější a tak je pochopitelné, že za tyto termíny budou ceny vyšší.

To samozřejmě není vše, mezi další faktory určitě patří momentální trendy a novinky a je nezbytné, abyste drželi krok s dobou a měli jste přehled o vaší konkurenci na trhu. Ujistěte se, že za svou konkurencí nezaostáváte ba naopak, jste i o krok napřed!

2.      Nezapomeňte na sezónnost

Jak už dny v týdnu, tak roční období a současné trendy v cestování samozřejmě ovlivňují poptávku po vašem bydlení. Ujistěte se, že jste v obraze a víte, jaké měsíce jsou ve vaší oblasti nejpoptávanější a snažte se tomu co nejvíce přizpůsobit vaše ceny.

Nezapomeňte také prozkoumat, jaké události se ve vaší blízkosti konají, protože jakákoliv akce je dostatečný důvod k tomu, abyste vaše ceny navýšili a zvýšili tak své příjmy! Můžeme vás přesvědčit, že některé akce jsou natolik populární, že se v této době poptávka zvyšuje až pětkrát.

3.      Jak vstoupit na trh

Pokud vstupujete na trh s nemovitostmi poprvé, musíte si dobře zvolit cestu, kterou se budete ubírat tak, aby zajistila váš budoucí úspěch. Nejčastější chybou bývá, že si majitelé stanoví příliš vysokou cenu za noc, protože nechtějí vypadat příliš levně. Můžeme vás přesvědčit, že je mnohem lepší mít ceny o trochu nižší a více hostů, než nemít hosty žádné spolu s následným hodnocením a recenzemi, díky kterým budete vypadat nevěrohodně.

Budování právě důvěryhodnosti je klíčem i co se dlouhodobého horizontu týče a k tomu, abyste mohli navýšit ceny tak aby skutečně odpovídaly hodnotě vašeho bytu je nezbytné zajistit to, aby váš profil vypadal věrohodně a měl spoustu pozitivních recenzí.

4.      Nechte si poradit přímo od profesionálů

Většině již výše uvedených chyb se můžete jednoduše vyhnout. Můžeme vám nabídnout pomoc od našeho zkušeného účetního, který vám pomůže zvýšit vaše příjmy až o 50%! Neustálá aktualizace cen je složitý proces, ale náš tým profesionálních odborníků dohlíží na trh s nemovitostmi a pomocí svých ověřených technik dokáží z vašeho bytu vytěžit maximum. Profesionální cenová strategie založená na našich dlouholetých zkušenostech je klíčem k maximalizaci vašich příjmů a není to nic přehnaně složitého, pokud to necháte na našich odbornících.

Pokud máte jakékoliv dotazy týkající se vašeho pronájmu, neváhejte nás kontaktovat!

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a my vás budeme obratem kontaktovat.
Zavolejte mi
Zaznamenali jsme vaše kontaktní informace a spojíme se s vámi během 24 hodin.
Podrobná kalkulace
Zašlete nám parametry vašeho bytu, nahrajte fotografie
a my vás následně budeme kontaktovat se zpracovanou kalkulací