Airbnb už 11 let propojuje majitele bytů a cestovatele

Díky internetu začala éra sdílené ekonomiky. Nyní je možné pronajmout i na jedinou noc volný pokoj v bytě. Nejoblíbenější a nejúspěšnější příklad sdílení nemovitostí je právě Airbnb. Tento systém je vytvořen tak, aby chránil jak majitele, tak nájemce.

Airbnb vzniklo v roce 2008 a odstartovalo celosvětovou revoluci v krátkodobých pronájmech. V posledních deseti letech si miliony majitelů založily účet, kde inzerují i poptávají nemovitosti. Ve zkratce je tento systém vytvořen tak, aby chránil jak majitele, tak nájemce.

Díky internetu začala éra sdílené ekonomiky. Nyní je možné “prodat” i volné místo v autě nebo pronajmout i na jedinou noc volný pokoj v bytě. Nejoblíbenější a rozhodně nejúspěšnější příklad sdílení nemovitostí je právě Airbnb. V tomto modelu figurují majitelé nemovitostí s volným pokojem či bytem, který pronajímají, a turisti či cestovatelé, kteří zase ubytování shánějí. Airbnb tedy figuruje jakožto jakýsi bezpečný propojovací most mezi majiteli a zákazníky krátkodobých pronájmů. Jen v Praze najdete 5 722 Airbnb hostitelů, kteří nabízí výběr z 13 013 míst k ubytování.

JAK AIRBNB FUNGUJE?

K využívání Airbnb účtu je třeba aby jak pronajímatelé, tak hosté měli aktivní účet. K tomu je nezbytné poskytnout osobní informace i fotku. Na rozdíl od hotelové rezervace je u Airbnb nutné přijmout majiteli vytyčená pravidla. Majitelé je uvádí v profilu pronajímaného bytu či pokoje, a dokonce mohou odmítnout hosty na základě uvedených informací na profilu potenciálního hosta. Současně mohou obě strany komunikovat pouze skrze Airbnb platformu či přes email bez uvádění osobních kontaktů. Při komunikaci totiž automaticky dojde k vytvoření dočasné emailové adresy, z níž je zpráva následně přeposlána na osobní email.

Platba ubytování musí proběhnout přes Airbnb kreditní nebo debetní kartou, můžete využít i PayPal nebo jiné online metody, platba v hotovosti však z bezpečnostních důvodů není možná. Dojde-li ke zrušení rezervace hostitelem nebo jinému nečekanému problému, je možné peníze bez problému vrátit. Hosté jsou tímto chráněni také tím, že částka není majiteli odeslána na účet, dokud nejsou v pořádku ubytováni.

AIRBNB ROZŠIŘUJE NABÍDKU O ZÁŽITKY

Airbnb však nenabízí pouze ubytování, nýbrž i zážitky. Ačkoli je tato možnost stále omezená, v různých lokalitách je možné najít celodenní i kratší aktivity, které jsou pořádány místními obyvateli. Někdy to jsou právě poskytovatelé ubytování, kdo nabízí prohlídky města či různé odpolední workshopy.

 

Možná se ptáte, v čem je Airbnb bezpečnější než soukromý pronájem. Odpovědí je, že Airbnb poskytuje prověřenou síť poskytovatelů ubytování i cestovatelů, kde jsou obě strany identifikovány a hodnoceny. A to nejen díky hodnocení předchozích hostů, ale i poskytnutým informacím o hostitelích a jejich nabízeném ubytování. Tato míra transparentnosti je mnohdy při běžné rezervaci hotelu nedosažitelná. Po vytvoření objednávky je hostitele možné kontaktovat přes telefon, online chat či email, takže jsou k zastižení v případě jakýchkoli komplikací, nebo pro poskytování aktuálních zpráv. Jakožto hostitel zase máte možnost určit, kdo u vás bude ubytovaný a koho ubytovat odmítnete.

 

Navíc v je případě potřeby možné kontaktovat Airbnb, které poskytuje vynikající zákaznický servis.

Uvažujete, že začnete pronajímat váš byt s Airbnb? Spočítejte si v naší kalkulačce, kolik vám může tento krok přinést.

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

·         Rozdíl mezi dobrými a špatnými fotkami? Až 40 % příjmu z pronájmu

·         Chcete se na Airbnb trhu odlišit? Zaujměte promyšleným designem interiéru

·         Usnadněte si každodenní rutinu při správě krátkodobého pronájmu

Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a my vás budeme obratem kontaktovat.
Zavolejte mi
Zaznamenali jsme vaše kontaktní informace a spojíme se s vámi během 24 hodin.
Podrobná kalkulace
Zašlete nám parametry vašeho bytu, nahrajte fotografie
a my vás následně budeme kontaktovat se zpracovanou kalkulací