5 užitečných tipů, jak nastavit správnou cenovou strategii

Nezáleží na tom, zda jste v oblasti krátkodobého pronájmu noví nebo jste už zkušený hostitel, je potřeba zvolit vhodnou cenovou strategii. Přečtěte si naše doporučení pokud se chystáte vytvořit zcela novou anebo si jen chcete optimalizovat vaší stávající.

Nezáleží na tom, zda jste v oblasti krátkodobého pronájmu noví nebo jste už zkušený hostitel, tak jako tak je potřeba zvolit vhodnou cenovou strategii. Pokud se tedy chystáte vytvořit zcela novou anebo si jen chcete optimalizovat vaší stávající, určitě se vám budou hodit následující doporučení.

Perfektní cenová strategie zajistí, že je váš byt konkurenceschopný v porovnání s ostatními byty, které mají přibližně stejné parametry, vybavení a umístění. Pokud se domníváte, že vám pronájem nevynáší právě tolik, kolik byste si představovali, na vině může být právě vaše cenová strategie, jelikož nepromyšlené a ukvapené ceny mohou odradit hosty. Klíč ke správné cenové strategii přitom není nikterak těžký. Pokud tedy budete věnovat této záležitosti dostatek pozornosti a času, vaše příjmy budou okamžitě dosahovat jiných čísel.

1.      BERTE V ÚVAHU UMÍSTĚNÍ

Pronájmy v centru města jsou samozřejmě dražší než ty na okrajích, proto je při určování ceny za noc velmi zásadní brát v potaz právě lokalitu, v které se byt nachází. Byty, které jsou dopravně dobře dostupné nebo jsou v blízkosti nákupních center a dalšího kulturního vyžití jsou vždy velmi žádané. Dalším lákadlem mohou být různé druhy akcí a událostí, které se v blízkosti vašeho bytu konají. Víte, že se v blízkosti vaší nemovitosti nachází supermarket nebo příjemná kavárna? O důvod víc cenu za noc nastavit o něco výše!

Nejdříve byste měli zjistit, jaké ceny mají jiné Airbnb nemovitosti ve vašem okolí. Pokud budete chtít zavézt nižší ceny, můžete tak přicházet o značnou část vašich příjmů a pokud si budete účtovat přespříliš, hosté se mohou rozhodnout pro cenově dostupnější byty vašich kolegů.

2.      NEUSTÁLE CENY UPRAVUJTE

Pokud váš byt nedosahuje zisku, v který jste doufali, je možné to změnit zvýšením ceny kdykoli se zvyšuje poptávka. Obecně totiž platí, že se všední dny pronajímají za cenu o něco nižší než třeba o víkendech, prázdninách nebo během různých festivalů a sportovních akcí. Pokud chcete zvolit vhodnou cenovou strategii, je dobré tyto události sledovat, což bude mít za následek vyšší příjmy!

3.      EXTRA SLUŽBY ZA PŘÍPLATEK

Je jasné, že více poskytnutých služeb vyžaduje více práce a tím pádem vyšší ceny. Pokud se tedy hosté rozhodnou, že chtějí přidat přistýlku nebo budou potřebovat dětskou postýlku, je v pořádku si za zmíněné služby účtovat poplatek navíc, jelikož se tyto služby promítnou i během úklidu a přípravy bytu pro další hosty. Je však důležité, aby ceny nebyly příliš vysoké a hosty jste tak neodradili.

4.      ZVYŠTE CENY ZA KRÁTKÉ REZERVACE!

Nehledě na to, jak dlouho hosté zůstanou, je nezbytné, aby měli stejně kvalitní servis. Pokud tedy někteří zůstávají pouze na jednu nebo dvě noci, stále se musíte starat o jejich ubytování, odhlášení, úklid a celkově spravovat jejich pobyt. Vaše práce by tak měla být úměrná výši nájmu. Pokud tedy budete s délkou pobytu snižovat cenu za noc, hosté si uvědomí, že je výhodnější zůstat déle a za lepší cenu!

5.      ZVÝHODNĚTE CENY PRO DLOUHODOBÉ NÁJEMNÍKY

Ačkoli je Airbnb primárně platformou sloužící pro krátkodobý pronájem, umožňuje i střednědobé a dlouhodobé rezervace. Pokud se nad tím zamyslíte, je vhodnější, když host zůstane ve vašem bytě delší dobu. Je také logické, že je pro obě strany výhodnější, když pobyt trvá co nejdelší dobu – hostitel tak bude mít méně práce a hosti výhodnější cenu. Šetří se čas i peníze, protože je potřeba hosty ubytovat pouze jednou a úklid bytu také nezabere tolik času, jako když se hosté střídají každé dva dny. Pokud byste chtěli, aby vaši hosté zůstávali týden, dva či celý měsíc je dobré těmto hostům poskytnout slevu. Tato možnost je určitě vhodná pro zákazníky, kteří cestují pracovně a potřebují dočasný domov nebo pro studenty a účastníky různých mezinárodních projektů.

I když vám může připadat, že výše uvedené rady jsou vlastně velmi jednoduché, praxe je úplně jiná. Vytvoření cenové strategie vyžaduje mnohem více času, práce a odborných znalostí, než se zdá. Stanovení cen a rozhodování se, co je pro hosty ještě cenově dostupné a co nikoliv není vždy jednoduché a je třeba tuto činnost pořádně promyslet.

Pokud si nevíte rady, kontaktujte nás a my vám s radostí pomůžeme. Na trhu již působíme dlouho a naše dlouholeté zkušenosti a nejmodernější software vám zajistí tu nejlepší cenovou strategii, která se hodí přesně pro vás!

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

·         Chcete si usnadnit správu bytu na Airbnb? Svěřte ji profesionálům

·         10 věcí, které zvážit, než začnete pronajímat na Airbnb

·         Usnadněte si každodenní rutinu při správě krátkodobého pronájmu

Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a my vás budeme obratem kontaktovat.
Zavolejte mi
Zaznamenali jsme vaše kontaktní informace a spojíme se s vámi během 24 hodin.
Podrobná kalkulace
Zašlete nám parametry vašeho bytu, nahrajte fotografie
a my vás následně budeme kontaktovat se zpracovanou kalkulací