5 + 1 tip, jak vydělat na krátkodobém pronájmu i mimo sezónu

Všechny služby v oblasti turismu závisí na trendech, zvycích cestovatelů, a především na sezónnosti. Pronajímáte přes Airbnb? Připravili jsme pro vás šest tipů, jak zaujmout hosty i v době, kdy se turisté do Prahy zrovna nehrnou.

Všechny služby v oblasti turismu závisí na trendech, zvycích cestovatelů, a především na sezónnosti. Pronajímáte přes Airbnb? Připravili jsme pro vás šest tipů, jak zaujmout hosty i v době, kdy se turisté do Prahy zrovna nehrnou.

1. Denní bookingy
Myslete na last minute hosty! Udržujte apartmán stále čistý a připravený na příjezd hosta na poslední chvíli. Hodit se bude možnost self check-inu, například prostřednictvím schránky nebo malého zakódovaného sejfu s klíčem. Tento způsob předání klíčů last minute hosté preferují.

2. Jednodenní pobyty
Mnoho majitelů bytů neumožňuje hostům, aby si apartmán rezervovali jen na jednu noc – přitom mimo sezónu se může z jednodenních hostů stát hlavní zdroj příjmů. Airbnb navíc upřednostňuje apartmány s větší škálou možností rezervace, takže otevřenost krátkým pobytům zvyšuje celkové příjmy.

3. Nabídněte slevy
Na většině portálů můžete snadno nastavit zvláštní slevy pro určitá období, což zvýší počet impresí i rezervací.

4. Diferencujte
Snažte se dostat do co nejvíce zvláštních kategorií v rámci Airbnb! Airbnb-plus kategorie je pro většinu hostitelů nedosažitelná, ale kategorie „vhodné pro děti“ a „připravené pro služební cesty“ lze získat jen drobnými úpravami apartmánu, například nákupem několika kusů nábytku.

5. Vyzkoušejte nové platformy
Mnoho lidí váhá s registrací na dalších portálech, protože Airbnb nabízí systém pojištění proti amortizaci a finanční újmě. Mimo sezónu však doporučujme využít i ostatní portály, jako je například booking.com, homeaway nebo flipkey.

6. Spolupracujte s profesionály.
Pro naše klienty optimalizujeme výnosy a obsazenost ubytování bez ohledu na sezónu. Na základě profesních zkušeností a propracovaného softwaru zajistíme pro váš apartmán maximální možný výnos v jakémkoli měsíci. Pokud máte pocit, že by si váš byt, dům nebo pokoj mohl na Airbnb vést i lépe, kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme nastavit celoroční strategii odolnou proti sezónním výkyvům.

Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a my vás budeme obratem kontaktovat.
Zavolejte mi
Zaznamenali jsme vaše kontaktní informace a spojíme se s vámi během 24 hodin.
Podrobná kalkulace
Zašlete nám parametry vašeho bytu, nahrajte fotografie
a my vás následně budeme kontaktovat se zpracovanou kalkulací