4 důvody, proč pronajímat nemovitost krátkodobě

Krátkodobé pronajímání nemovitostí už není jen trendem, ale i naprostou normou na trhu. Nejznámější službou tohoto typu je AirBnb. Majitelům nemovitostí se často vyplatí více, než pronájem dlouhodobý. Proč je tento druh pronájmů tak výhodný?

Krátkodobé pronajímání nemovitostí už není jen trendem, ale stalo se naprostou normou na trhu. Nejznámější službou tohoto typu je jednoznačně AirBnb. Majitelům domů a bytů se často vyplatí mnohem více, než pronájem dlouhodobý. Proč je tento druh pronájmů tak výhodný? A jaké jsou ty největší plusy?

Už žádní neplatiči ani šílení nájemníci

Neplatiči bývají častým a nepříjemným problémem. U krátkodobých pronájmů se naštěstí kratochvílím s vymáháním nájmu vyhnete. Platí se totiž předem a hosté se také předem ověřují. Musí se prokázat platným občanským průkazem nebo pasem a mluví za ně také webové recenze z jejich předchozích pobytů. Nemůže se vám tak stát, že byste si domů pozvali někoho, kdo byt zdemoluje, bude pořádat večírky nebo v bytě kouřit.

Menší opotřebení a častá kontrola stavu bytu

Aktuální stav bytu a jeho opotřebení je také dobré mít pod kontrolou. Při dlouhodobých pronájmech byt většinou kontrolujete méně často, protože nechcete své nájemníky obtěžovat. U pronájmu krátkodobého jej kontrolujete po každém odjezdu hosta. Navíc máte jistotu, že opotřebení bude menší, než u klasického pronájmu. Hosté zde většinou pouze přespí a celý den jsou pak pryč. Kuchyň je využívaná méně, jelikož většina lidí na dovolené či výletě preferuje jíst v restauraci, než vařit. Nehrozí také žádné vrtání, montování, zatloukání hřebíků a tak podobně. Airbnb navíc poskytuje ochranu majetku až do výše 1 milionu USD (24 milionů korun).

Investice, která se vyplatí

Nákup nemovitosti a její následné pronajímání je investicí, které nebudete litovat. U krátkodobých podnájmů máte navíc solidní šanci, že vyděláte mnohem víc, než u těch dlouhodobých. Při 80% obsazenosti vás čekají až o 60% vyšší výnosy proti dlouhodobému pronájmu. A to už se vyplatí.

Byt můžete flexibilně využívat sami

Velkou výhodou je, že v bytě můžete mezi jednotlivými pronájmy bydlet i vy sami nebo jej využívat jako byt pro své známé, kteří za vámi přijedou na návštěvu. Pokud často cestujete, lze takto pronajímat i vlastní byt, kde normálně žijete – třeba jen na pár týdnů v roce. Nájem vám pokryje všechny potřebné náklady a třeba i vydělá.

Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a my vás budeme obratem kontaktovat.
Zavolejte mi
Zaznamenali jsme vaše kontaktní informace a spojíme se s vámi během 24 hodin.
Podrobná kalkulace
Zašlete nám parametry vašeho bytu, nahrajte fotografie
a my vás následně budeme kontaktovat se zpracovanou kalkulací