Časté dotazy

Potřebujete odpovědi na otázky týkající se krátkodobého pronájmu? Shromáždili jsme pro vás ty nejčastěji kladené spolu s odpověďmi.

Co mám očekávat, když předávám správu svého bytu správcovské společnosti?

Naše společnost pomáhá majitelům využívat veškerých výhod, které krátkodobý pronájem nabízí, bez jakýchkoliv starostí. Vlastníkům zaručujeme, že se postaráme o vše s výjimkou plnění daňových požadavků, které budou vznikat z pronájmů a následných příjmů.

Naši klienti si mohou vybrat z 2 balíčků:

12,7 % online balíček
20 % online a osobní balíček = kompletní balíček

*Uvedená čísla uvádějí podíl společnosti Let Me Inn. Při koupi balíčků se tento podíl vypočítá na základě příjmů z pronájmů, z kterého budou odečteny poplatky za služby této platformy.

Jaké mohu očekávat příjmy?

S touto otázkou přichází mnoho klientů. Model krátkodobého pronájmu umožňuje přibližný měsíční příjem ve výši 25 – 125 000 Kč, z čehož 65 % představuje skutečný zisk. Je důležité si ale uvědomit, že jsou zde přítomné faktory, které výši příjmů výrazně ovlivňují, jako je umístění bytu, interiér nebo dekorace. K získání přesnějšího výpočtu se prosím obraťte na naše odborníky.

Jakou formou probíhá platba?

Příjmy z pronájmu jsou převedeny přímo na váš účet. Čekací doba jsou přibližně 3-4 dny od převedení částky za pronájem, úklid a odečtení servisního poplatku, která je vždy druhý den od rezervace. Pokud se jedná o platformu Booking.com je převod uskutečněn vždy na začátku následujícího měsíce, kde je částka již snížena o měsíční nájemné a úklidové poplatky.

Jaké by mělo být standartní vybavení bytu ke krátkodobému pronájmu?

Je dobré vědět, že hosté, kteří hledají krátkodobý pronájem, potřebují plně vybavenou nemovitost. Standardní vybavení zahrnuje bezdrátové připojení k internetu, příbory a nádobí, kávovar, rychlovarnou konvici a toustovač. Jedním z vyhledávajících filtrů navíc je klimatizace a televize.

Jakou obsazenost mám očekávat?

Pokud se jedná o výkonnost (obsazenost) bytu, je důležité brát v potaz roční průměr, abychom se vyhnuli přehlídnutí sezónních výkyvů. Naše portfolio obsahuje roční průměr v hodnotě 78,65 %.

Je mou povinností si vést záznamy o hostech, fakturách?

Všechny naše balíčky služeb zahrnují veškeré papírování, které je spojeno s hostem. Osobní údaje a záznamy hostů uchováváme my a spolu s tím jim také vystavujeme potřebné faktury.

Jak jsou hosté vybráni?

Reklamy se skládají z prvků jako fotografie a nastavení možností a klíčových slov, které hosté vyhledávají tak, aby se dostaly k cílové skupině. Naši analytici neustále zkoumají, jaké podmínky nastavení pronájmu mají za následek nejlepší možný výkon pro naši stranu spolu s kombinací nejvyšší možné ceny za noc.

Je mi umožněn přístup k rezervacím?

Naše služby jsou 100 % transparentní. Poskytujeme našim klientům kompletní přístup k ubytovacímu systému. Tímto způsobem můžete dohlížet na rezervace a příjmy ze všech platforem,, které momentálně používáte.

Jaká je výše amortizace?

Je zřejmé, že jakákoliv forma užívání určitého typu nemovitosti má individuální výši amortizace. Tuto skutečnost ale můžeme zcela minimalizovat díky našemu univerzálnímu systému, který má na starost směrnice týkající se nemovitostí. Tento systém nám umožňuje kontrolovat nemovitost několikrát týdně, abychom byli informováni o jejím momentálním stavu.

Jak získám povolení?

Podmínky pro získání povolení se liší podle lokality. Pro více informací kontaktujte naše kolegy.

Jak dlouho trvá, než se byt začne nabízet hostům?

Od okamžiku, kdy od vás dostaneme přístup k nemovitosti s nezbytnými informacemi potřebujeme pouze 6 dní a poté bude reklama na vaši nemovitost dostupná online.

Jaký je rozdíl mezi krátkodobým a dlouhodobým pronájmem?

Hlavním rozdílem mezi těmito dvěma druhy pronájmu je, že dlouhodobý většinou zahrnuje pouze jednoho nájemce, a to na dobu 12–24 měsíců. V tomto případě je přístup do bytu v jisté míře omezený a následná změna na formu krátkodobého pronájmu je problematická. Krátkodobé pronájmy naopak umožňují pravidelný přístup do bytu, protože hosté většinou zůstávají na 3-5 nocí. V tomto případě mají majitelé větší kontrolu nad pronájmem a mají zaručené vyšší příjmy.

Co zahrnují vaše služby?

Našim klientům nabízíme komplexní správu nemovitostí. Věnujeme se všem stránkám pronájmu, mezi které patří profesionální fotografie bytu, příprava a pravidelná revize reklam, optimalizace v internetových vyhledávačích a budování cenových strategií. Zpracováváme také všechny rezervace, zprávy a check in a check out (přivítání a odhlášení) hostů. Kromě těchto služeb se staráme o úklid bytů a údržbu pokojů včetně ložního prádla, včetně praní, žehlení a následného doručení.

Funguje tato služba i mimo Prahu?

S nárůstem krátkodobých nájemních platforem, jako je Airbnb, Booking.com atd. roste cestoví ruch i mimo hlavní město. V současné době je ale v těchto lokalitách mimo hlavní město k dispozici pouze náš online balíček. Nabízíme pomoc s online prodejem, cenou a přebíráme zpracování rezervací a komunikaci s hosty.

Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a my vás budeme obratem kontaktovat.
Zavolejte mi
Zaznamenali jsme vaše kontaktní informace a spojíme se s vámi během 24 hodin.
Podrobná kalkulace
Zašlete nám parametry vašeho bytu, nahrajte fotografie
a my vás následně budeme kontaktovat se zpracovanou kalkulací