4 důvody, proč pronajímat nemovitost krátkodobě

krátkodobé pronájmy.jpg

Krátkodobé pronajímání nemovitostí už není jen trendem, ale stalo se naprostou normou na trhu. Nejznámější službou tohoto typu je jednoznačně AirBnb. Majitelům domů a bytů se často vyplatí mnohem více, než pronájem dlouhodobý. Proč je tento druh pronájmů tak výhodný? A jaké jsou ty největší plusy?

Už žádní neplatiči ani šílení nájemníci

Neplatiči bývají častým a nepříjemným problémem. U krátkodobých pronájmů se naštěstí kratochvílím s vymáháním nájmu vyhnete. Platí se totiž předem a hosté se také předem ověřují. Musí se prokázat platným občanským průkazem nebo pasem a mluví za ně také webové recenze z jejich předchozích pobytů. Nemůže se vám tak stát, že byste si domů pozvali někoho, kdo byt zdemoluje, bude pořádat večírky nebo v bytě kouřit.

Menší opotřebení a častá kontrola stavu bytu

Aktuální stav bytu a jeho opotřebení je také dobré mít pod kontrolou. Při dlouhodobých pronájmech byt většinou kontrolujete méně často, protože nechcete své nájemníky obtěžovat. U pronájmu krátkodobého jej kontrolujete po každém odjezdu hosta. Navíc máte jistotu, že opotřebení bude menší, než u klasického pronájmu. Hosté zde většinou pouze přespí a celý den jsou pak pryč. Kuchyň je využívaná méně, jelikož většina lidí na dovolené či výletě preferuje jíst v restauraci, než vařit. Nehrozí také žádné vrtání, montování, zatloukání hřebíků a tak podobně. Airbnb navíc poskytuje ochranu majetku až do výše 1 milionu USD (24 milionů korun).

Investice, která se vyplatí

Nákup nemovitosti a její následné pronajímání je investicí, které nebudete litovat. U krátkodobých podnájmů máte navíc solidní šanci, že vyděláte mnohem víc, než u těch dlouhodobých. Při 80% obsazenosti vás čekají až o 60% vyšší výnosy proti dlouhodobému pronájmu. A to už se vyplatí.

Byt můžete flexibilně využívat sami

Velkou výhodou je, že v bytě můžete mezi jednotlivými pronájmy bydlet i vy sami nebo jej využívat jako byt pro své známé, kteří za vámi přijedou na návštěvu. Pokud často cestujete, lze takto pronajímat i vlastní byt, kde normálně žijete - třeba jen na pár týdnů v roce. Nájem vám pokryje všechny potřebné náklady a třeba i vydělá.