Jak zpříjemnit hostům pobyt? Připravte jim průvodce

Myslíte si, že děláte všechno pro to, abyste co nejlépe informovali vaše hosty, ale stejně přicházejí další a další, někdy i ty nejzákladnější otázky? Máme pro vás způsob, jak ušetřit čas! Pokud si pro své hosty připravíte vlastního průvodce, který jim bude neustále k dispozici a veškerou komunikaci s nimi zařídí, budete bez starostí!

Így tedd teljessé a vendégélményt (2).jpg

Pokud chcete, aby byl pobyt pro vaše hosty skutečným zážitkem, musíte být neustále k dispozici a také být schopni zodpovědět veškeré dotazy. Je zřejmé, že ve všem nebudete mít naprosto perfektní přehled a je možné, že nebudete okamžitě vědět například heslo k wi-fi nebo nejkratší cestu ke známým památkám. Pokud tedy chcete být opravdu perfektním hostitelem, budete muset umět své hosty během jejich pobytu provázet, aby si odnesli co nejpříjemnější zážitky – což je vlastně jeden z pilířů pronájmů na Airbnb.

Jaké informace hosté potřebují?

V první řadě byste se měli ujistit, že jim poskytnete veškeré základní informace, mezi které může patřit kód k přístupu do bytu, nezbytná hesla a detailní instrukce ohledně jejich odjezdu. Nečekejte, až se vás na něco zeptají - snažte se jim vše sdělovat předem!

Je také vhodné hostům poskytnout informace ohledně toho, co dělat při výpadku proudu, poruše topení nebo vody, hosté se pak budou zaručeně cítit bezpečněji pokud ví, jak vše funguje. Můžete jim také vysvětlit, jak funguje bojler, v případě že by měli starosti ohledně nedostatku teplé vody. Pokud je ve vašem bytě cokoliv, co vyžaduje zvláštní pozornost, ujistěte se, že jsou hosté dostatečně informováni, než abyste riskovali jakoukoliv formu úrazu hostů nebo poškození vašeho majetku.

Také svým hostům můžete předat podrobné pokyny ohledně elektronických spotřebičů, které jsou na bytě k dispozici, jelikož ne všichni jsou obeznámeni s používáním různých druhů varných desek, kávovarů apod. Je také velmi důležité hosty ujistit, že je voda ve vodovodu pitná.

Doporučte svým hostům, jaká místa mají navštívit! Kde je nejlepší restaurace? Kde mohou vyzkoušet místní kuchyni? Rozváží se v oblasti bytu nějaké jídlo? Informujte své hosty o tom, jak co používat, kde nakoupit lístky, pokud by si chtěli vyrazit do kina, nebo jak se vyhnout nadbytečným výdajům během jejich pobytu. Hosté budou vždy určitě spoléhat především na vaše rady a doporučení ohledně nejbližších supermarketů, pekáren nebo obchodu s tabákovými výrobky. Určitě také ocení, pokud jim vysvětlíte, jak se dostanou k nejbližší nemocnici, lékárně a předáte jim čísla na policii, hasiče či záchrannou službu.

Jak hostům předávat informace?

Své hosty můžete přivítat buďto osobně, nebo jim dát k dispozici tzv. self-checkin, každopádně je vždy nezbytné, aby měli hosté dostatek informací ohledně jejich příjezdu. Podle našich zkušeností je nejlepším způsobem rozmístit vytisknuté průvodce v jednotlivých částech bytu. Je zřejmé, že listy nezůstanou vždy na stejném místě a může se stát, že na ně hosté něco vylijí nebo budou znehodnoceny, proto také doporučujeme jejich laminaci. Hosté tak budou mít k dispozici tištěné průvodce jako nové a vy je nebudete muset neustále tisknout.

Hosté vždy velmi ocení, když jsou průvodce dobře připravené, a určitě se díky tomu budou cítit pohodlněji. Je velmi důležité, abyste se projevovali jako ohleduplný a věrohodný majitel, který se o své hosty postará i během jejich pobytu. Je vhodné se také domluvit, jaké komunikační prostředky chcete s hosty používat a je důležité mít na paměti, že ne vždy budete mít k dispozici internet nebo signál na mobilním telefonu, proto je dobré se domluvit na vhodném typu komunikace v případě, že by hosté potřebovali vaši pomoc.

Nejen, že tištěný průvodce pomůže vašim hostům, ale také pomůže předcházet vzniku nehod a nedorozumění. Pokud se vás hosté budou ptát na stejné otázky, určitě byste měli zvážit rozšíření vašeho průvodce. Jakmile bude průvodce dostatečně obsáhlý, otázky ubydou a vy budete moci věnovat svůj volný čas něčemu jinému. Průvodce navíc zpříjemní vašim hostům pobyt, díky čemuž budou zanechávat hezké recenze pro další hosty. Máte jakoukoli otázku týkající se pronájmu či průvodců? Neváhejte nás kontaktovat ještě dnes.

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Jak snadno zvýšit tržby z pronájmu? Zaměřte se na obchodní cestující

Hosté mohou pocházet téměř odkudkoli a ubytovávat se z mnoha různých důvodů. Cestující, kteří přicházejí zejména obchodně jsou poněkud složitější skupina hostů, ale s pár jednoduchými změnami je můžete velmi jednoduše pozvat do svého bytu. Řekneme vám jak a proč je tento typ pronájmu vhodný pro obě strany.

obchodní cestující.jpg

Pokud již nějaké zkušenosti s Airbnb hosty máte, už pravděpodobně víte, že se dělí do skupin. Můžeme je rozdělit na páry, rodiny, skupiny přátel a obchodní cestující, kteří cestují pracovně, ve většině případů cestují sami. Co to znamená? Odlišné typy hostů mají odlišné potřeby a je zřejmé, že skupina mladých lidí, kteří jsou ve městě především kvůli zábavě, budou mít odlišné potřeby, než má rodina s malými dětmi. Například skupina lidí, která cestuje kvůli památkám, nebude tolik potřebovat kuchyň, jako manželský pár s dětmi.

V čem se liší hosté cestující pracovně?

Hosté hledající ubytování z pracovních důvodů jsou úplně jiná kategorie. Délka jejich pobytu je většinou od 1-2 dnů do týdne a někdy i déle. Nejčastěji cestují samostatně kvůli práci a přestože obdivují krásu města, většinou nemají čas na památky. Host, který cestuje pracovně bude nejpravděpodobněji jíst v místních restauracích, nebo si objedná jídlo než aby si samostatně vařil. A je pravděpodobné, že bude spíše potřebovat vědět, kde je žehlička, než pravidla ohledně pořádání večírků. Stejně tak člověk, který cestuje pracovně, dá přednost self-checkinu místo časově náročného osobního uvítání.

Stručně řečeno, lidé cestující pracovně jsou neustále v jednom kole a pobyt ve vašem bytě je součást jejich práce, proto budou určitě chtít, aby šlo vše podle plánu. Vzhledem k tomu, že je nejspíš nikdy nepotkáte osobně, je nezbytné jim dát k dispozici veškeré možné průvodce potřebné k jejich pobytu včetně a další doporučení. Pamatujte si, že nepomáháte pouze jim, ale velmi ulehčujete práci i sami sobě.

Jak začít s touto formou ubytování?

Airbnb má stanovené velmi vysoké standardy pro byt vhodný pro služební cesty. Tyto byty musí splňovat tzv. „Požadavky pro obchodně cestující“ a nemovitost musí být pro tento typ ubytování vhodně vybavena. Jednou z podmínek je, aby hostitel za posledních 365 dní získal hodnocení minimálně 4,8 od předchozích hostů s minimálně pěti veřejnými recenzemi. Je také důležité, aby hostitel velmi rychle reagoval na dotazy a na veškeré otázky musí v 90 % odpovědět do 24 hodin. Další podmínkou jsou žádné nebo velmi mírné storno podmínky, což znamená, že v případě zrušení rezervace den dopředu (někdy i v den příjezdu) čelí host minimálním poplatkům za rezervaci. Není však možné, abyste jakožto hostitel zrušili rezervaci do 7 dnů před příjezdem hosta a v případě, že se tak stane, čelíte ztrátě tohoto statusu na jeden rok.

Kromě obvyklého vybavení a služeb, jako je ložní prádlo, ručníky, šampony atd. je nezbytné těmto hostům poskytnout také žehličku, ramínka a prostory na pověšení obleků, stabilní wi-fi připojení a pracovní prostor, ve kterém se dá pracovat na notebooku, nezbytné jsou rovněž detektory kouře a detektor oxidu uhelnatého.

Hosté, kteří cestují pracovně vyžadují osobní předání klíčů a přivítání velmi zřídka, proto je potřeba, aby se do bytu bylo možné dostat bez osobního setkání - to lze zajistit instalací schránky nebo „chytrého zámku.“ Pokud teprve hledáte nějakou nemovitost, kterou máte v plánu pronajímat, je určitě vhodné hledat takovou, kam se hosté dostanou i bez nutnosti osobního předání klíčů, jelikož některé budovy jsou zabezpečené natolik, že majitelům nedovolí nainstalovat schránku na venkovní stranu budovy.

Proč ubytovat obchodní cestující?

Navzdory všem potřebným požadavkům se určitě vyplatí pronajímat byt právě lidem, kteří potřebují cestovat pracovně, jelikož kvůli potřebným standardům je cena vyšší. Stačí pouze několik nepatrných změn a vaše zisky se budou zvyšovat. Také je pro vás jako hostitele určitě vhodnější, když svůj byt pronajmete někomu, kdo neustále pracuje, než někomu, kdo je ve městě pouze za zábavou. Můžete tak předcházet případným problémům. Dalším důvodem, proč vám doporučujeme tento typ pronájmu je, že jelikož hosté cestují pracovně, většinou si pobyty nehradí oni, ale jejich firma. Zaměstnavateli se jistě hodí, že nemusí platit vysoké výdaje za hotelové pokoje. Poslední výhodou je pravděpodobnost, že pokud se hostům u vás líbilo, tak se nejspíše opět vrátí.

Máte ještě nějaké další otázky, které se týkají pronájmu pro hosty, kteří cestují pracovně? Přemýšlíte teprve o krátkodobém pronájmu, ale nevíte kde začít? Neváhejte nás kontaktovat!

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Při komunikaci s hosty rozhodují minuty a detaily. Odměnou vám budou skvělé recenze

Komunikace je klíčem k dobrým vztahům, a pokud dokážete komunikovat správně a efektivně, tak vám to s vaším pronájmem výrazně pomůže. Navíc tak vylepšíte celkový dojem hostů z celého jejich pobytu. Pokud se chcete stát hostitelem, který se bude pyšnit hodnocením s pěti hvězdami, naučíme vás, jak s hosty komunikovat.

komunikaci-hosty.jpg

Pobyt vašich hostů nezačíná až při jejich příjezdu, ale již při jejich zájmu o provedení rezervace. Je nutné, abyste byli nápomocni a vždy dobře připraveni již před rezervací. Všechny byty nezávisle na cenové relaci jsou také vyhodnocovány na základě komunikace mezi majitelem a hostem ještě před provedeno u rezervací. Pokud tedy chcete, aby vaše recenze na Airbnb vypadaly co nejlépe, musíte svým hostům věnovat spoustu času a péče.

Musíte se do hostů umět vcítit, chápat jejich potřeby a najít rovnováhu mezi tím být neustále nápomocen a mezi tím, abyste hosty příliš nezatěžoval. Buďte přátelští, ale profesionální, hosté se určitě velmi rádi cítí výjimečně, ale musíte zároveň respektovat jejich soukromí a nevyvíjet na ně přílišný tlak.

Můžeme také rozlišit tři druhy otázek, které se nejčastěji objevují. Možná se vám to zdá jasné a jednoduché, ale jako hostitel musíte pochopit, že na vás a vaše rady hosté velmi spoléhají. Turističtí průvodci a Tripadvisor sice poradí, ale přeci jen, vy jako majitel víte vše lépe.

Otázky týkající se veřejné dopravy

Kde je nejbližší autobusová zastávka? Jak se z letiště dopravit na byt hromadnou dopravou? V jaké cenové relaci se městská hromadná doprava pohybuje v porovnání s taxislužbou? Kde se dají koupit jízdenky a jaké si máme zakoupit? Je možné platit v eurech anebo kartou?

Otázky týkající se prohlídek a turistických atraktivit

Které z termálních lázni byste doporučil? Dají se vstupenky koupit přes internet? Co je ve městě dále k vidění? Víte o nějakých méně známých, ale hezkých místech, které bychom mohli navštívit? Kde můžeme ochutnat místní kuchyni? Je nutné si rezervovat stůl? Jak daleko je byt od hlavních památek?

Otázky ohledně bytu

Přestože hosté mají k dispozici velmi detailní popis bytu a spotřebičů, velmi často se ujišťují, zda je k dispozici opravdu to, co nabízíte. Jako správný hostitel musíte být trpěliví a nehledě na to, že jsou tyto informace již na vašem profilu, musíte na tyto otázky zodpovídat s trpělivostí. Můžete očekávat otázky jako:

Je v bytě k dispozici fén/ ručníky/ ložní prádlo/ klimatizace/ topení? Je byt situován v klidné lokalitě? Je v budově výtah? V kterém podlaží se byt nachází? Je byt sdílený?

Platformy, které zprostředkovávají krátkodobé pronájmy jako Airbnb mají již velmi užitečnou funkci – ukládají nejčastější odpovědi, což značně usnadňuje komunikaci. Veškeré nejnutnější informace můžete shromáždit a odeslat ještě před tím, než si o ně hosté budou psát, tím pádem můžete být snadno o jeden krok napřed, což hosté jistě ocení a vám to ušetří spoustu času.

Na základě našich zkušeností jsme rozdělili komunikaci s hosty do čtyř fází:

Zprávy po provedení rezervace

Většina cestujících preferuje potvrzení o provedení rezervace ať už osobní či psanou formou obsahující informace o jejich příjezdu. Pokud hostům zašlete poděkování a vyjádříte radost z jejich provedené rezervace, určitě budou mít ohledně pobytu dobrý pocit a vy budete působit jako spolehlivý a milý hostitel.

Zprávy před příjezdem

Je vhodné, abyste hostům pár dní před jejich příjezdem zaslali připomínku ohledně jejich pobytu, ve které uvidí, že je očekáváte a vše je připraveno na jejich příjezd.

Tato zpráva může obsahovat přesnější informace ohledně toho, jak bude probíhat jejich ubytování spolu s přesným časem. Také můžete hostům poradit, jak se k vám nejlépe dostanou, případně jim nabídnout nějakou formu transportu, či zaslat kontakt na ověřenou taxislužbu. Nejlepším způsobem, jak o celém chodu bytu a aktivit v okolí informovat hosty, je skrze tištěné průvodce, které necháte na bytě volně přístupné a hosté si je mohou kdykoliv přečíst.

Zprávy během pobytu

V této fázi je nezbytné, abyste byli vždy k dispozici. Odpovídejte na všechny dotazy, a to co nejdříve je to možné, aby hosté viděli, že je na vás spoleh a jste jim kdykoliv k dispozici. Ovšem ne každý host vás bude kontaktovat, v tomto případě je vhodné se pouze zdvořile zeptat, jestli je vše ohledně pobytu v pořádku a jestli nepotřebují s něčím pomoct.

Zprávy před odjezdem

Doporučujeme vám, abyste den před odjezdem vašim hostům zaslali další připomínku ohledně toho jak a kdy opustit byt. Můžete se s nimi osobně rozloučit a předat klíče, nebo jim popsat, kde přesně vám klíče mají nechat. Pokud je nakonec vše v pořádku, zdvořile jim poděkujte za to, že si pro jejich pobyt vybrali právě vás a že je s radostí pohostíte znovu.

V Let Me Inn máme s komunikací s hosty dlouholeté zkušenosti a snažíme se ji neustále zlepšovat. Pokud si myslíte, že byste správu Airbnb měli raději svěřit zkušenému týmu, anebo máte zájem o jakékoliv služby, které máme v nabídce, neváhejte a kontaktujte nás.

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI TAKÉ:5 užitečných tipů, jak nastavit správnou cenovou strategii

Nezáleží na tom, zda jste v oblasti krátkodobého pronájmu noví nebo jste už zkušený hostitel, tak jako tak je potřeba zvolit vhodnou cenovou strategii. Pokud se tedy chystáte vytvořit zcela novou anebo si jen chcete optimalizovat vaší stávající, určitě se vám budou hodit následující doporučení.

5 užitečných tipů, jak nastavit správnou cenovou strategii.jpg

Perfektní cenová strategie zajistí, že je váš byt konkurenceschopný v porovnání s ostatními byty, které mají přibližně stejné parametry, vybavení a umístění. Pokud se domníváte, že vám pronájem nevynáší právě tolik, kolik byste si představovali, na vině může být právě vaše cenová strategie, jelikož nepromyšlené a ukvapené ceny mohou odradit hosty. Klíč ke správné cenové strategii přitom není nikterak těžký. Pokud tedy budete věnovat této záležitosti dostatek pozornosti a času, vaše příjmy budou okamžitě dosahovat jiných čísel.

1.      Berte v úvahu umístění

Pronájmy v centru města jsou samozřejmě dražší než ty na okrajích, proto je při určování ceny za noc velmi zásadní brát v potaz právě lokalitu, v které se byt nachází. Byty, které jsou dopravně dobře dostupné nebo jsou v blízkosti nákupních center a dalšího kulturního vyžití jsou vždy velmi žádané. Dalším lákadlem mohou být různé druhy akcí a událostí, které se v blízkosti vašeho bytu konají. Víte, že se v blízkosti vaší nemovitosti nachází supermarket nebo příjemná kavárna? O důvod víc cenu za noc nastavit o něco výše!

Nejdříve byste měli zjistit, jaké ceny mají jiné Airbnb nemovitosti ve vašem okolí. Pokud budete chtít zavézt nižší ceny, můžete tak přicházet o značnou část vašich příjmů a pokud si budete účtovat přespříliš, hosté se mohou rozhodnout pro cenově dostupnější byty vašich kolegů.

2.      Neustále ceny upravujte

Pokud váš byt nedosahuje zisku, v který jste doufali, je možné to změnit zvýšením ceny kdykoli se zvyšuje poptávka. Obecně totiž platí, že se všední dny pronajímají za cenu o něco nižší než třeba o víkendech, prázdninách nebo během různých festivalů a sportovních akcí. Pokud chcete zvolit vhodnou cenovou strategii, je dobré tyto události sledovat, což bude mít za následek vyšší příjmy!

3.      Extra služby za příplatek

Je jasné, že více poskytnutých služeb vyžaduje více práce a tím pádem vyšší ceny. Pokud se tedy hosté rozhodnou, že chtějí přidat přistýlku nebo budou potřebovat dětskou postýlku, je v pořádku si za zmíněné služby účtovat poplatek navíc, jelikož se tyto služby promítnou i během úklidu a přípravy bytu pro další hosty. Je však důležité, aby ceny nebyly příliš vysoké a hosty jste tak neodradili.

4.      Zvyšte ceny za krátké rezervace!

Nehledě na to, jak dlouho hosté zůstanou, je nezbytné, aby měli stejně kvalitní servis. Pokud tedy někteří zůstávají pouze na jednu nebo dvě noci, stále se musíte starat o jejich ubytování, odhlášení, úklid a celkově spravovat jejich pobyt. Vaše práce by tak měla být úměrná výši nájmu. Pokud tedy budete s délkou pobytu snižovat cenu za noc, hosté si uvědomí, že je výhodnější zůstat déle a za lepší cenu!

5.      Zvýhodněte ceny pro dlouhodobé nájemníky

Ačkoli je Airbnb primárně platformou sloužící pro krátkodobý pronájem, umožňuje i střednědobé a dlouhodobé rezervace. Pokud se nad tím zamyslíte, je vhodnější, když host zůstane ve vašem bytě delší dobu. Je také logické, že je pro obě strany výhodnější, když pobyt trvá co nejdelší dobu – hostitel tak bude mít méně práce a hosti výhodnější cenu. Šetří se čas i peníze, protože je potřeba hosty ubytovat pouze jednou a úklid bytu také nezabere tolik času, jako když se hosté střídají každé dva dny. Pokud byste chtěli, aby vaši hosté zůstávali týden, dva či celý měsíc je dobré těmto hostům poskytnout slevu. Tato možnost je určitě vhodná pro zákazníky, kteří cestují pracovně a potřebují dočasný domov nebo pro studenty a účastníky různých mezinárodních projektů.

I když vám může připadat, že výše uvedené rady jsou vlastně velmi jednoduché, praxe je úplně jiná. Vytvoření cenové strategie vyžaduje mnohem více času, práce a odborných znalostí, než se zdá. Stanovení cen a rozhodování se, co je pro hosty ještě cenově dostupné a co nikoliv není vždy jednoduché a je třeba tuto činnost pořádně promyslet.

Pokud si nevíte rady, kontaktujte nás a my vám s radostí pomůžeme. Na trhu již působíme dlouho a naše dlouholeté zkušenosti a nejmodernější software vám zajistí tu nejlepší cenovou strategii, která se hodí přesně pro vás!

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

·         Chcete si usnadnit správu bytu na Airbnb? Svěřte ji profesionálům

·         10 věcí, které zvážit, než začnete pronajímat na Airbnb

·         Usnadněte si každodenní rutinu při správě krátkodobého pronájmu

Kolik času zabere krátkodobý pronájem? Víc, než si možná myslíte  

Mnoho vlastníků nemovitostí vkročí do světa pronájmů ještě dříve, než si pořádně promyslí veškeré eventuality s tím spojené a pak jsou náhle zaskočeni, když vidí, že krátkodobý pronájem není pouze o příjmech. Vlastníci v mnoho případech nejsou schopni odhadnout, kolik tato činnost zabere práce a volného času, což bývá zásadní překážkou k úspěšnému chodu pronájmu.

Kolik času zabere krátkodobý pronájem.jpg

Pozitivní recenze jsou v oblasti Airbnb a hostitelů velmi důležité a jejich získání není nic jednoduchého. Dobrou radou na začátek je uvědomit si, že komunikace je klíčem k pozitivním ohlasům. Nejlepší variantou bývá, když je hostitel schopen poskytnout veškeré informace tak, aby se jeho hosté dále neměli na co ptát a případně je schopen odpovědět okamžitě. Dalším důležitým faktorem je příjezd a odjezd samotných hostů, který by měl probíhat zcela hladce a bezchybně. Hosté očekávají, že budou ubytováni v řádně uklizeném bytě, kde bude voňavé ložní prádlo a k dispozici funkční koupelna. Je tak nezbytné se přesvědčit o tom, že v bytě není nic poškozeného.

Chcete práci navíc nebo pouze měsíční příjem?

Zajistit správu celé nemovitosti není nic jednoduchého a čím vyšších příjmů budete chtít dosahovat, tím více času bude vaše nemovitost vyžadovat. K dosažení co největší obsazenosti je také potřeba vést rezervace, doplňovat zásoby, zařizovat úklid, celkovou údržbu bytu a komunikovat s hosty. Budete se také muset rozhodnout, čeho byste chtěli dosáhnout a jestli vám investování tolik volného času přináší dostatečný zisk. Je proto důležité, abyste se rozhodli, jestli chcete další práci, nebo pouze měsíční příjem, který vám může zajistit profesionální správcovská firma.

Kolik času vyžaduje sezónní pronájem?

Jednu zásadní věc, kterou mají Praha i Airbnb společnou, jsou turisté, díky kterým můžete očekávat minimální obsazenost alespoň 20 dní v měsíci. Pokud si vypočítáte, že 21 dní v měsíci budete mít od budoucích hostů zarezervovaných a každý z nich zůstane průměrně 3 dny, budete muset být nejen přítomni u jejich příjezdu a odjezdu, ale musíte být také neustále k dispozici na telefonu. Je také možné, že nastane nějaká nepříjemná situace, kterou mohou být například zabouchnuté klíče či nedostatek ručníků, s těmito nepříjemnostmi je důležité počítat dopředu. Přihlášení a odhlášení hostů zabere dohromady přibližně hodinu a úklid dvě, to ale samozřejmě záleží na velikosti samotného bytu. Pokud tedy budete mít 7 rezervací měsíčně, což vyžaduje přibližně 7 hodin na přihlášení a odhlášení hostů a 14 hodin na úklid, dohromady tento základní servis zabere až 21 hodin práce měsíčně.

Během hlavní sezóny je možné, že obsazenost bude dosahovat 21-27 dní, což odpovídá přibližně 8-9 rezervacím, tím pádem 12-14 hodin strávených přihlašováním a odhlašováním hostů, 16-18 hodin úklidu, kde ve výsledku těmto základním činnostem obětujete 28-32 hodin měsíčně.

O co dalšího se ještě budete muset starat?

Pronájem mimo jiné obnáší ještě mnoho dalších povinností, například komunikaci s potencionálními hosty, kteří teprve o pobytu uvažují. Pokud přemýšlíte nad nastavením jednotné ceny na noc po celý rok, už teď vám můžeme zaručit, že tím ztratíte potencionální příjmy. Je totiž důležité si nastavit určitou marketingovou strategii, kde je nutné neustále aktualizovat fotografie, popisky, ceník a vše s pronájmem spojené. Tato administrativní činnost vyžaduje dalších 10-20 hodin měsíčně.

Ve finále budete muset pronájmu věnovat 40-50 hodin měsíčně.

Pokud tedy chcete zvýšit své příjmy bez zbytečné práce navíc měli byste zvážit předání těchto starostí profesionální správcovské firmě, která těmto aktivitám bude věnovat svůj čas a bude vaši nemovitost neustále optimalizovat.

Rozhodli jste se ušetřit čas a zvýšit si příjem? Máte nějaké další dotazy ohledně krátkodobého pronájmu? Kontaktujte nás ještě dnes a naši specialisté se vám budou s radostí věnovat!

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

-        Usnadněte si každodenní rutinu při správě krátkodobého pronájmu

Tipy, jak dokonale vybavit svůj byt pro Airbnb

-        Rozdíl mezi dobrými a špatnými fotkami? Až 40 % příjmu z pronájmu

Chcete si usnadnit správu bytu na Airbnb? Svěřte ji profesionálům

Pokud vlastníte byt, nejlepší způsob, jak zvýšit zisk, je pronájem. Nejvíce můžete svůj příjem zvyšovat sezónním pronájmem, zde je ale nutné dosáhnout dostatečné obsazenosti, k čemuž je potřeba podrobný plán a neustálá péče. Pokud máte v plánu byt pronajímat tímto způsobem, je třeba si najít své místo na trhu, orientovat se v marketingu, designu interiérů a jeho nafocení. Rozhodně je nutností také dobrá komunikace. Pokud ovšem uvažujete, že se všemi těmito věcmi zaobírat nechcete a bylo by toho na vás moc, můžete tyto starosti přenechat správcovským společnostem jako je Let Me Inn. Co přesně získáte, pokud si tuto možnost zvolíte? Jaké jsou činnosti, které za vás může profesionální firma udělat? Přečtěte si našich 5+1 důvodů proč zvolit právě nás.

Chcete si usnadnit správu bytu na Airbnb Svěřte ji profesionálům.jpg

1. Máme dostatečné zkušenosti

Pokud se rozhodnete pronajímat nemovitost, budete každodenně čelit novým překážkám. Každý problém je specifický, a proto vyžaduje vhodné řešení. K řešení široké škály problémů jsou nutné dostatečné zkušenosti. Náš tým Let Me Inn už léta spravuje více než 180 nemovitostí. Viděli jsme už mnoho scénářů, a proto jsme vždy připraveni rychle najít to nejlepší a nejrychlejší řešení pro každou z překážek. Pracujeme s těmi nejlepšími profesionály a víme na koho se obrátit v případě jakýchkoliv povolení nebo řemeslných prací. To vše děláme proto, aby právě vaši hosté patřili mezi nejspokojenější a aby vaše nemovitost dosahovala vysoké míry obsazenosti.

2. Pracujeme jako tým

Správa nemovitostí není práce pouze pro jednoho člověka a už vůbec ne každý den po celý rok. Samozřejmě se objeví situace, ve kterých nebudete momentálně k dispozici. Můžete být na dovolené, na svatební nebo rodinné večeři anebo na jakékoliv jiné důležité události. V těchto případech může být poměrně těžké být milý nebo zachovat klid. Let Me Inn má momentálně 25 zaměstnanců, kteří jsou neustále k dispozici a schopni vyřešit (i osobně) jakýkoliv problém. Společně tvoříme silný a vyvážený tým, který hostům vždy rád s úsměvem pomůže.

3. Zapomeňte na stres z pozice hostitele

V ideálním případě byste se měli krátkodobé formě pronájmu věnovat pouze ve vašem volném čase, pokud se ale jedná o sezónní pronájem, je spojen se spoustou starostí. Byt musí být čistý a připravený na příjezd dalšího hosta, přestože v ten samý den odjel předchozí host. Je možné, že budete mít pouze pár hodin na úklid, doplnění nejnutnějších věcí, výměnu ložního prádla a nějakou menší údržbu, do které může spadat například výměna žárovky. Pokud se přihodí nějaká neočekávaná situace, kdy bude nefunkční například ohřívač vody a vy nebudete mít k dispozici vhodného elektrikáře či instalatéra, je možné, že přijdete o své hosty a zároveň příjem, který byl s jejich pobytem spojen. Aby byla vaše nemovitost jednoduše dostupná přes vyhledávací filtry, je také zásadní získat dobré hodnocení a recenze. K získání dobrého ohlasu nepochybně důležité věnovat této činnosti spoustu času a práce.

Správcovská společnost je schopna vás zbavit všech těchto povinností. Správný tým funguje rychle a efektivně za každé situace a jediná věc, kterou budete mít na starost je sledování vašeho příjmu. Pokud správu vašeho bytu svěříte společnosti Let Me Inn, budete v těch nejlepších rukou.

4. Budete mít mnohem víc volného času

Krátkodobý pronájem nemovitostí a jejich každodenní řízení vyžaduje velké množství času a pokud to není vašim primárním příjmem, určitě oceníte, že veškeré starosti s tím spojené jsou v rukou profesionální společnosti. Tímto způsobem získáte mnohem více volného času, nebudete chybět na rodinných oslavách a budete moci trávit více času s přáteli i s rodinou. V neposlední řadě se budete moci naplno věnovat vašemu zaměstnání, zatímco budete získávat příjem z vaší pronajaté nemovitosti.

5. Méně prostoru pro chybování

Pokud jste na trhu s pronájmem nemovitostí noví, je přirozené, že budete chybovat. Je možné, že ztratíte pojem o čase a problém bude na světě. Vaši hosté budou v cizím městě čekat na to, až přijedete, a spokojení s tím rozhodně nebudou. Pokud si zapomenete zapsat požadavky hostů ohledně ubytování a jejich preferencí na přenocování (jednolůžkový, dvoulůžkový pokoj), budete muset čelit následkům. Existuje spousta malých chyb, které mohou vyústit v nepříznivou veřejně přístupnou recenzi na Airbnb umožňuje, a to následně může poškodit vaše podnikání.

Máme odpovídající zkušenosti, díky kterým se vyhýbáme případným pochybením z hostitelské strany a nezapomínáme na nic v souvislosti s pobytem hosta od jeho příjezdu až po odjezd.

5+1. Váš host velmi ocení naši profesionalitu!

Pokud je vaše nemovitost předána do rukou profesionálů, budete získávat mnohem lepší recenze a vyšší hodnocení. Pozitivní ohlasy vedou ke zvýšení počtu rezervací, a tím pádem i příjmů. Spokojení hosté a příjem s nimi spojený vám jistě vykouzlí úsměv na tváři, a proto je v našem nejlepším zájmu, abyste pronájem vaší nemovitosti přenechali právě na profesionálním týmu jako je Let Me Inn.

Zaujali jsme vás? Rozhodně nás kontaktujte a pojďme se dohodnout, jak můžeme získat to nejlepší z pronájmu vaší nemovitosti.

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI TAKÉ:


10 věcí, které zvážit, než začnete pronajímat na Airbnb

Když máte k dispozici volný byt či pokoj, nabízí se vidina snadného zisku díky pronájmu přes Airbnb. Ačkoli je přes tuto službu možné vydělat slušné peníze, mnoho provozovatelů je zaskočeno, kolik práce je s provozem spojeno. Jaké otázky byste si měli položit, než se pustíte do podnikání přes Airbnb?

10 věcí.jpg

1. Jaké jsou vaše cíle a očekávání?

Co přesně si představujete, že získáte pronájmem bytu nebo pokoje? Jsou vaše očekávání realistická? Ideální je zjistit dle osobní zkušenosti někoho jiného, jaké jsou vaše příležitosti. Nejprve si zjistěte, jaký typ hostitele chcete být.

2. Co je na vaší nabídce zajímavé?

Je samozřejmostí, že na pronájmu chcete vydělat co nejvíce peněž za co nejméně práce. Musíte se nad tím ale zamyslet i z perspektivy potenciálního zákazníka. Podle čeho si vybíráte ubytování vy?

Jakmile zvážíte, co je na vaší nabídce zajímavé a proč si vás lidé vezmou, nebo naopak nepronajmou, můžete určit cenu či zlepšit svoji nabídku.

3. Jak určit cenu?

Cenu je vhodné určit s ohledem na konkrétní nabídku. Pro úplné začátečníky se odporučuje cenu určit o něco nižší než konkurence s podobnými nabídkami, tu následně zvyšovat s přibývajícími dobrými referencemi.

Vhodné je i zvážit to, že s delšími pronájmy většinou moc práce nepřibývá, proto je výhodné nastavit nižší cenu za noc pro dlouhodobé hosty. Stejně tak cenu ovlivňuje lokalita nebo jestli je zrovna sezóna.

Pro lepší představu o tom, kolik můžete pronájmem vydělat, se podívejte na naši kalkulačku.

4. Můžu pronajmout byt, který není můj?

U provozování krátkodobého pronájmu je stejně jako u jiného podnikání nezbytné splnit zákonné podmínky. Podnájem bytu, který nevlastníte, je možné, musíte ale mít souhlas majitele bytu.

Aby nedošlo ke komplikacím, je nejlepší si projít nájemní smlouvu, zda se v ní nenachází nějaké regulace, popřípadě hodně vysoká kauce. Dále majiteli vysvětlete, jak Airbnb funguje a také to, jak ho to jakožto majitele ovlivní. Pokud nebude mít výhrady, je vždy lepší obdržet písemný souhlas.

5. Splňuji všechny podmínky pro poskytování krátkodobého pronájmu?

Regulace a povolení k provozování krátkodobých pronájmů se různí dle lokalit. V některých městech jsou plně zakázány, nebo je třeba si obstarat licenci. V jiných žádné přísné regulace nemají. Přesto je ale třeba platit daně a jiné poplatky, které se týkají provozovatelů rekreačních ubytování.

V případě, že nemovitost nevlastníte, je třeba získat souhlas majitele bytu. U družstevních či městských bytů se může jednat o komplikovaný proces. I v případě, že byt vlastníte je vhodné kontaktovat sousedy, ti totiž také mají vliv na úspěšné fungování vašeho podnikání.

6. Dokážu sdílet bydlení s cizími lidmi?

Airbnb může mít mnoho podob, někdy pronajímáte celý byt či objekt, jindy s podnájemci sdílíte veřejné prostory bytu. Je dokonce možné hostům poskytovat snídani či jiné občerstvení. Pokud budete volit tuto možnost, musíte se sami sebe zeptat, zda vám nebude vadit sdílet bydlení s cizími hosty.

Ačkoliv se rozhodně jedná o zásah do soukromí a života provozovatele, dají se pravidla nastavit tak, aby to pro vás bylo schůdné. Někteří do pokojů umísťují ledničky a vše potřebné pro „drobné občerstvení“, čímž se vyhnou sdílené kuchyni, jiní nastavují vyšší minimální dobu pronájmu. Díky té nejsou hosté úplnými cizinci. Podmínky je ale vždy nutné uvést ve vaší nabídce, abyste předešli špatným referencím.

7. Jsem časově dostatečně flexibilní?

Provozování krátkodobého pronájmu je časově hodně náročné, většina práce je navíc ad hoc, proto je třeba abyste byli velice flexibilní. S každým pronájmem je třeba uklidit a připravit byt či pokoj, vyprat a povléct postel, komunikovat s budoucími i stávajícími hosty a být fyzicky přítomen při příjezdu a odjezdu hosta.

Jedná se tedy o skutečně náročnou sérii činností, která je pro lidi s plným úvazkem takřka nezvládnutelná. Je možné využít služeb správních společností, které také nabízejí různou škálu asistence. Při výběru je důležité si uvědomit, co přesně od nich chcete, nebo zda dokonce toužíte po plné asistenci, při které nemusíte dělat vůbec nic.

8. Co všechno musím udělat, abych mohl/a začít?

Nejprve si zjistěte, zda je pro vás na trhu stále místo, zda o vaši nabídku bude někdo stát. Pokud věříte, že ano, musíte si získat veškerá povolení, která se odvíjejí od lokality.

Důležitým bodem přípravy je samotné vybavení bytu. Většímu úspěchu se těší moderní rekonstruované byty, které působí čistým dojmem. Modernost a jednoduchost je i pro vás žádoucí, je ji jednodušší uklidit. Dále si vyberte vhodné pojištění bytu, to by mělo být na místu vaší nabídce. Běžná pojištění jsou většinou nedostačující.

9. Může mi to něco (nebo někdo) překazit?

Jak už bylo výše zmíněno, je lepší kontaktovat vaše sousedy. Ti jsou vaším podnikáním přímo ovlivněni, a v případě jejich nespokojenosti to může negativně ovlivnit váš podnikatelský záměr. Komunikujte s nimi a snažte se jim vyjít vstříc. Nejen, že to zlepší vaše sousedské vztahy, ale v případě komplikací to může zachránit vaše podnikání.

10. Jakému risku se krátkodobým pronájmem vystavuji?

Krátkodobý pronájem s sebou jistě nese větší rizika než běžný dlouhodobý pronájem. Díky platformě Airbnb je však většina těchto rizik eliminovaná. Profily uživatelů mají hodnocení, můžete tedy vidět, zda je vámi vybraný host někým, koho byste chtěli ubytovat. Dojde-li k poškození nemovitosti, Airbnb vám poskytuje záštitu. Pokud byla škoda způsobena hostem, bude mu naúčtována, pokud k ní došlo dlouhodobým užíváním, opravu vám zaplatí sám server.

Většinou u krátkodobých pronájmů platí, že risk je zisk. A pokud se budete poctivě věnovat přípravě na toto podnikání, nebo si najmete dobrou společnost na správu nemovitostí, risk je skutečně minimální.

Chcete poradit s prvními kroky při vstupu na Airbnb? Kontaktujte nás a rádi Vám pomůžeme.

Zaujal vás tento článek? Přečtěte si také:Airbnb v datech: trh roste, nejlepších 10 % hostitelů vydělá až 75 000 korun měsíčně

airbnb v datech.jpg

1. Na trhu je trend stálého růstu

Počtu nemovitostí na trhu s krátkodobými pronájmy neustále přibývá, průměrný meziroční růst je 27 procent. V roce 2019 je na trhu celkově 31 772 nemovitostí, z nichž je ale pouze necelých 13 tisíc aktivních. Od roku 2016 počet jednotek k pronájmu téměř zdvojnásobil.

2016: 16 841
2017: 24 519
2018: 31 218
2019 všechny nabídky: 31 772

Aktivních nabídek v roce 2019: 12 895 (z nichž 10 333 jsou celé nemovitosti)

rental growth.jpg

2. Sezónnost má výrazný vliv na příjmy z pronájmu

Leden je nejméně obsazeným měsícem, počet průměrných zarezervovaných nocí je pouhých 43 procent. To má přímý negativní vliv na výší příjmů majitelů bytů. Vysoká obsazenost je pak především v letních měsících.

prumerna.jpg

Zda je sezóna ovlivňuje i cenu za noc pronájmu. Většina majitelů snižuje cenu v méně oblíbených měsících, v těch hlavních ji pak zase zvyšují. Nižší průměrnou cenu v letních měsících také ovlivňují sezónní nabídky, které jsou k dispozici především přes letní prázdniny.

prumerna2.jpg

Tato čísla obsahují všechny druhy podnájmů. Včetně samostatných pokojů, sdílených pokojů I sezónních nabídek (těmi jsou myšleny nabídky, které jsou aktivní pouze 1-3 měsíce).

Průměrná obsazenost, denní sazba a medián měsíčního příjmu byly vypočítány ze všech nabídek, které měly alespoň jednu rezervaci za rok.

Nejlepších 25 % hostitelů má dvojnásobné tržby, než jsou ty průměrné. V průměru tedy 40–45 tisíc korun měsíčně. Nejlepších 10 % hostitelů průměrně vydělává dokonce 70 až 75 tisíc korun za měsíc. Všechno ale samozřejmě záleží na lokalitě, parametrech bytu a profesionalitě přístupu. Co byste měli vědět o Airbnb trhu?

Velikosti pražských bytů k pronájmu

velikost.png

Třetina bytů v nabídce jsou k dispozici pouze 1-3 měsíce v roce. 31 % bytů jsou k pronájmu 10-12 měsíců v roce.

Odlišující faktory

 • 84 % hostitelů má hodnocení 4.5 a více.

 • Pouze polovina nabídek, má týdně více než 100 zhlédnutí profilu.

 • Pouhých 24 % pronájmů má více než 26 hodnocení.

 • Jen 6 % nabídek splňuje podmínky pro služební cesty.

 • Klimatizaci má jen 11 % nabídek a sušička je pouze ve 20 % bytů.

Pokud pracujete se společností na správu nemovitostí:

Jsme s vámi po celou dobu vašeho podnikání. Pomůžeme vám spočítat, kolik může váš byt vydělat. Poskytujeme poradenství při hledání vhodné nemovitosti ke krátkodobému pronájmu, vhodného vybavení bytu a zajistíme také profesionální nafocení nabídky a správu vašeho profilu. Tímto zvyšujeme váš příjem a zdokonalujeme procesy k tomu, aby vaši hosté měli pětihvězdičkový zážitek.

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Chcete se na Airbnb trhu odlišit? Zaujměte promyšleným designem interiéru

Přemýšlíte, jak zaujmout cestovatele, kteří si vybírají ze stovek možností ubytování? Zkuste investovat do interiérového designu ve vašem apartmánu. Unikátní vzhled může přinést více zájemců, větší obsazenost a lepší recenze. Pojďme mrknout na pár moderních trendů v dekoraci bytů.

Zaujměte promyšleným designem interiéru.jpg

Pokud chcete, aby byl váš apartmán co nejziskovější a přitahoval mnoho zájemců, kteří ho navíc budou doporučovat dále, pak je důležité vystoupit z řady. Přidat barvy a celkově místo oživit zajímavými nápady. Tento článek nám pomohl zpracovat náš profesionální designer interiérů.

“Domácké” a přeci funkční

Apartmán by měl působit pohodlně a familiárně. Zároveň by však měl splňovat potřeby hostů všech kategorií. Mužů, žen, dětí nebo naopak starších hostů. Každý z nich je vaším potenciálním hostem, a tak je třeba prostory zařídit tak, aby se v nich cítili dobře všichni. Vytvořte “domáckou” atmosféru a zároveň udržte kvalitu vysoko. Toho lze docílit pohodlným, měkkým nábytkem a jemnými povrchy. Využijte koberce, záclony a polštářky. Poskytněte hebké a kvalitní ručníky stejné, jako mají v hotelech.

Místo by mělo kromě toho také ladit barevně. Vyhněte se strohým, bílým stěnám ale zároveň se mějte na pozoru před typickými samolepkami a plakáty na zeď, které také nejsou vhodnou volbou. Barvy, které na zdi většinou působí nejladněji, jsou světlé a pastelové, které nelze zařadit ani mezi příliš mužské nebo ženské. Měly by vyvolávat především příjemný a teplý dojem domova.

Na trhu krátkodobých pronájmů je zbytečné vytvářet malé a specifické oblasti v interiéru, jako je například koutek na čtení. Vaši hosté v bytě totiž stráví pravděpodobně jen 3-4 dny, a to navíc především objevováním města a jeho okolí. Po celodenní aktivitě si tak budou chtít hlavně odpočinout a mít na to dostatek prostoru. Je třeba tedy dbát hlavně na pohodlí a funkčnost. A to nejen v ložnici ale také v kuchyni a koupelně, které by měly být jednoduše využitelné.

Buďte unikátní

Člověk má někdy tendenci vybavit apartmán spoustou drobných a okrasných předmětů, aby udělal lepší dojem. Není to však třeba. Navíc se tyto věci často rozbíjí, překáží, potřebují hodně času na údržbu, úklid a celkově dělají dojem “zaplněnosti “ prostoru. Všeho s mírou, a tak zvolte méně věcí. Třeba něco, co zvýrazňuje vaši zemi nebo kulturu, jako například velký krásný obraz města nebo památky.

Myslete na své hosty a přivítejte je jemnými dečkami, polštářky, bačkory a třeba i se stolními hrami pro děti a celé rodiny. Pokud tolerujete také zvířata, můžete i pro ně něco nachystat. Podle období neváhejte využít i svátků. V zimě nalaďte apartmán do vánoční atmosféry nebo, pokud vám přijede rodinka z Ameriky, můžete být vstřícní a přichystat ozdoby podle amerických svátků jako např. Den díkuvzdání nebo Halloween. Každý takový krok udělá dojem.

Nezapomeňte také na různé vůně. Zvolte vůně příjemné, ne příliš intenzivní, ať je tato vůně pro hosty symbolem příjemné dovolené a váš apartmán si tak zapamatují o to více a budou své dojmy sdílet nadšeně s přáteli.

Nechte si poradit

Dokonale zařízený a vybavený apartmán, který působí lidsky, příjemně a navozuje pohodlnou až rodinnou atmosféru, je nejen dobrý zážitek ale také promyšlený obchodní tah. Díky němu bude o vaše ubytování vyšší zájem a získáte tak mimořádný příjem. Proto se vyplatí nechat si poradit odborníkem, profesionálem na interiérový design. Tito specialisté mají obvykle velmi dobré povědomí o aktuálních trendech a ví naprosto přesně, kde nakoupit ty správné věci. Zkušený profesionál najde nejlépe dobrý poměr ceny a výkonu a dodá tak skvělý výsledek, aniž byste se vy sami museli dlouho trápit s tím, jak to celé zařídit.

Pokud máte zájem o profesionální konzultaci nejen k designu interiéru, neváhejte kontaktovat tým Let Me Inn.

Zaujal vás tento článek? Přečtěte si také:

Rozdíl mezi dobrými a špatnými fotkami? Až 40 % příjmu z pronájmu

Když dojde na zachycení vašeho apartmánu, rozhodně je správnou volbou investovat do profesionálního fotografa. Podle oficiálních statistik Airbnb můžete zvýšit váš příjem z pronájmu až o 40 %, pokud využijete profesionála namísto obyčejných fotek ze smartphonu. Co takový expert dokáže?

Rozdíl mezi dobrými a špatnými fotkami.jpg

Je několik základních kroků, které je třeba učinit před tím, než se pustíte do fotografování vašeho apartmánu. Uklidit celý prostor a odstranit veškeré nepotřebné věci. Uklidit a ustlat postele, složit peřiny a ručníky. Roztáhnout žaluzie a vpustit dovnitř sluneční svit.

Foťte realisticky

Vaši hosté očekávají, že uvidí realistické fotky místa, které se hodlají zamluvit. Zařiďte vaše prostory tak, aby působily jako příjemný domov během dovolené – dekorace a květiny, prostřený stůl, teplá přikrývka na pohovce, připravený šampón v koupelně. Tyto malé drobnůstky udělají veliký rozdíl. Přesto se ale na ně nezaměřujte až příliš. Pokuste se zachytit celkové kouzlo pokoje. Přemýšlejte nad tím, jaký je to pocit vstoupit do tohoto apartmánu, a pokuste se ho zachytit. Zároveň však musíte zůstat autentičtí a opravdoví. Nepleťte hosty a nenechte je očekávat něco, co nakonec mít nebudou.

Podle výpočtů Airbnb hostitelé, kteří nahrají ke svému ubytování profesionální fotky, mohou získat až o 40 % vyšší příjem z pronájmu než ti, kteří mají podobné apartmány ve stejné oblasti. Dobrý záběr může vyvolat o 24 % více reakcí nežli pouhý popisek, neboť vizuální informace vypovídá mnohem víc než psané slovo. A navíc tyto vysoce kvalitní fotky mohou zvýšit vaši průměrnou cenu za noc o 26 %!

Tipy zkušeného fotografa

Co je tedy tím tajemstvím profesionálního fotografa? Náš expert, který prokázal svůj talent a zkušenost, když se zachycením apartmánu pomáhal mnoha našim klientům, k tomu řekl následující:

 • “Není to technická stránka, kvůli které se vyplatí najmout profesionála. Není to foťákem. Je to v pohledu na věc, v perspektivě. Často dělám fotky z různých úhlů, pozic nebo rohů, kterým se hostitelé většinou vyhýbají nebo by je ani nenapadly.”

 • Je důležité, aby každá fotka zachytila co nejvíce “informací”. Hosté chtějí vědět, jak místo vypadá celé, tedy jak působí v celku. Nezajímají se o konkrétní objekty jako talíře či skleničky. Takové věci stačí uvést v popisku.

Náš fotograf obvykle dělá zhruba 15 různých záběrů, aby nakonec vybral jen jeden dokonalý. Má na to unikátní postup, ke kterému došel v průběhu let své praxe. “Naším cílem je najít zlatý střed mezi širokoúhlým záběrem a ostrým zaměřením do prostoru,” říká.

LetMeInn fotky jsou autentické

Fotky všech apartmánů, o které se stará LetMeInn, se vytváří bez použití blesku nebo studiových světel a to proto, abychom zachovali větší autenticitu místa. Veškeré světlo na fotkách je přirozené nebo pochází z osvětlení apartmánu. Tímto způsobem se nemůže stát, že by host přijel do temného apartmánu se špatným přístupem světla navzdory fotkám, které působily zcela opačně. Což je bohužel něco, co se děje často. “To, co vidíte, je také to, co dostanete” je motto, kterého se držíme.

Perfektní záběr říká více než tisíc slov. Mrkněte na fotky apartmánů, které máme v portfoliu. Pokud byste rádi získali podobné fotky vysoké kvality, neváhejte se nám ozvat. Naši designeři interiérů, fotografové a tým expertů vám pomůžou získat maximum z potenciálu vašeho apartmánu.

Zaujal vás tento článek? Přečtěte si také:


Airbnb už 11 let propojuje majitele bytů a cestovatele

Airbnb vzniklo v roce 2008 a odstartovalo celosvětovou revoluci v krátkodobých pronájmech. V posledních deseti letech si miliony majitelů založily účet, kde inzerují i poptávají nemovitosti. Ve zkratce je tento systém vytvořen tak, aby chránil jak majitele, tak nájemce.

airbnb rövidtávú lakáskiadás.jpg

Díky internetu začala éra sdílené ekonomiky. Nyní je možné “prodat” i volné místo v autě nebo pronajmout i na jedinou noc volný pokoj v bytě. Nejoblíbenější a rozhodně nejúspěšnější příklad sdílení nemovitostí je právě Airbnb. V tomto modelu figurují majitelé nemovitostí s volným pokojem či bytem, který pronajímají, a turisti či cestovatelé, kteří zase ubytování shánějí. Airbnb tedy figuruje jakožto jakýsi bezpečný propojovací most mezi majiteli a zákazníky krátkodobých pronájmů. Jen v Praze najdete 5 722 Airbnb hostitelů, kteří nabízí výběr z 13 013 míst k ubytování.

Jak Airbnb funguje?

K využívání Airbnb účtu je třeba aby jak pronajímatelé, tak hosté měli aktivní účet. K tomu je nezbytné poskytnout osobní informace i fotku. Na rozdíl od hotelové rezervace je u Airbnb nutné přijmout majiteli vytyčená pravidla. Majitelé je uvádí v profilu pronajímaného bytu či pokoje, a dokonce mohou odmítnout hosty na základě uvedených informací na profilu potenciálního hosta. Současně mohou obě strany komunikovat pouze skrze Airbnb platformu či přes email bez uvádění osobních kontaktů. Při komunikaci totiž automaticky dojde k vytvoření dočasné emailové adresy, z níž je zpráva následně přeposlána na osobní email.

Platba ubytování musí proběhnout přes Airbnb kreditní nebo debetní kartou, můžete využít i PayPal nebo jiné online metody, platba v hotovosti však z bezpečnostních důvodů není možná. Dojde-li ke zrušení rezervace hostitelem nebo jinému nečekanému problému, je možné peníze bez problému vrátit. Hosté jsou tímto chráněni také tím, že částka není majiteli odeslána na účet, dokud nejsou v pořádku ubytováni.

Airbnb rozšiřuje nabídku o zážitky

Airbnb však nenabízí pouze ubytování, nýbrž i zážitky. Ačkoli je tato možnost stále omezená, v různých lokalitách je možné najít celodenní i kratší aktivity, které jsou pořádány místními obyvateli. Někdy to jsou právě poskytovatelé ubytování, kdo nabízí prohlídky města či různé odpolední workshopy.

 

Možná se ptáte, v čem je Airbnb bezpečnější než soukromý pronájem. Odpovědí je, že Airbnb poskytuje prověřenou síť poskytovatelů ubytování i cestovatelů, kde jsou obě strany identifikovány a hodnoceny. A to nejen díky hodnocení předchozích hostů, ale i poskytnutým informacím o hostitelích a jejich nabízeném ubytování. Tato míra transparentnosti je mnohdy při běžné rezervaci hotelu nedosažitelná. Po vytvoření objednávky je hostitele možné kontaktovat přes telefon, online chat či email, takže jsou k zastižení v případě jakýchkoli komplikací, nebo pro poskytování aktuálních zpráv. Jakožto hostitel zase máte možnost určit, kdo u vás bude ubytovaný a koho ubytovat odmítnete.

 

Navíc v je případě potřeby možné kontaktovat Airbnb, které poskytuje vynikající zákaznický servis.

Uvažujete, že začnete pronajímat váš byt s Airbnb? Spočítejte si v naší kalkulačce, kolik vám může tento krok přinést.

Zaujal vás tento článek? Přečtěte si také: 

·         Rozdíl mezi dobrými a špatnými fotkami? Až 40 % příjmu z pronájmu

·         Chcete se na Airbnb trhu odlišit? Zaujměte promyšleným designem interiéru

·         Usnadněte si každodenní rutinu při správě krátkodobého pronájmu

Usnadněte si každodenní rutinu při správě krátkodobého pronájmu

whatdoesshorttermrentaltake.jpg

Krátkodobé pronájmy vyžadují každodenní pozornost a péči. Přečtěte si, jakým úkolům hostitelé čelí!

Jestli chcete zvýšit své příjmy skrze krátkodobé pronájmy, nejprve je třeba zvážit, jaké množství každodenní práce je s nimi spojeno. Poté se můžete rozhodnout, zda chcete všechno zvládat sami, nebo navážete spolupráci se společností na správu nemovitostí. Pojďte spolu s Let Me Inn do těchto každodenních úkonů nahlédnout.

 

Každý byt má profil, který se umisťuje na různé rezervační webové stránky. Nejvíce práce je třeba vykonat právě před první rezervací. Především je třeba objednat vhodné povlečení ve správném počtu. Před každým příjezdem budete muset doplnit nezbytnou výbavu bytů: šampón, sprchový krém, mýdla či povlečení a ručníky jsou absolutním základem ve všech Airbnb bytech. My si ale myslíme, že byste svým hostům měli nabídnout také fén, statisticky totiž zvyšuje počet rezervací o 5 procent.

Rychlá komunikace je zásadní

Komunikace s hosty probíhá průběžně, kdykoliv mohou přijít s novými dotazy. Většina otázek se týká zajištění taxi, použití veřejné dopravy, kde si koupit lístky nebo kde se dobře najíst. Včasná a ochotná komunikace zvyšuje hodnocení na různých platformách. V Let Me Inn máme pravidlo, že na všechny dotazy zodpovídáme do hodiny, i když přijdou v noci.

 

Hosté jsou vždy přivítání někým, kdo jim ukáže, jak se dostat do budovy a do bytu, bytem je navíc provede. Při prohlídce vysvětlí jednotlivé vybavení bytu, a především použití spotřebičů, topení a klimatizace. Během check-in procesu se hosté také dozví, kde se nachází nejbližší supermarket a oblíbené restaurace, a také kde zaparkovat.

 

Během pobytu hosté většinou napíší 3-4 zprávy. Některé se týkají koupě lístků na akce, jiné zase toho, kde si objednat pizzu. Při odjezdu se hosté nejčastěji ptají, kde nechat klíče. Ještě před odjezdem se s nimi naši zaměstnanci setkají a zkontrolují byt kvůli případným škodám.

Postaráme se i o nápravu škod

„Airbnb umožňuje žádosti na náhradu škody po dobu 14 dní od poškození nebo do příjezdu dalšího hosta. Často se jedná o povolenou zásuvku či utržený závěs, uvádí specialista Let Me Inn. Také nám jednou host poškrábal mahagonovou podlahu při přesouvání pohovky v obývacím pokoji,“ dodává.  Poté co je podána žádost na náhradu škody, Airbnb může částku hostům naúčtovat. V případě, že škoda nebyla způsobena vinou zákazníka, vyplatí částku sami. Takovým příkladem je třeba zalomený klíč v zámku.

 

Je třeba si uvědomit, že v případě neočekáváných komplikací, jako je v noci ztracený klíč, je nezbytné jednat okamžitě nehledě na to, co v aktuální chvíli děláte. Prázdniny a prodloužené víkendy jsou u hostů nejoblíbenějšími termíny, současně se ale jedná o dobu, kdy hosté i hostitelé chtějí relaxovat. Některé majitele může obtěžovat, když mobil zazvoní kvůli nouzové situaci hosta při rodinné večeři nebo v kině.

Dodatečné vybavení je konkurenční výhoda

Co se týče doplňkové výbavy, je na majiteli, do jaké míry chce byt zařídit. Je možné koupit pračku a sušičku, nabídnout hostům pronajaté parkovací místo nebo zapůjčit kolo a koloběžku. „Rodiny považují dětskou sedačku a postýlku za velice důležitou a Let Me Inn jim je poskytuje. Na pobyt připravíme kávu, čaj a cukr hned vedle rychlovarné konvice, aby se hosté cítili jako doma.” A jak uvádí náš provozní manažer, to vše vede k vyššímu hodnocení.

 

Jak můžete vidět, takové činnosti vyžadují velké množství času a flexibility ze strany majitele, současně to všechno může zvládnout firma na správu nemovitostí. Když vám pomůžou zkušení profesionálové, váš byt se může stát vzkvétající investicí, když vám pomůžou zkušení profesionálové. Zároveň používáme pro správu a propagaci nabídek chytrý software, který není pro jednotlivé majitele dostupný.

 

Pokud máte jakékoliv otázky ohledně krátkodobých pronájmů, neváhejte kontaktovat náš Let Me Inn tým!

Tipy, jak dokonale vybavit svůj byt pro Airbnb

shutterstock_1090013825.jpg

Abyste měli zcela spokojené hosty, vybavte pokoj tak, aby odpovídal jejich potřebám. Pojďme se podívat, na co se většina turistů zaměřuje, když si vybírají ubytování!

Když uvažujete o standardním vybavení bytu na krátkodobý nájem, nejdříve vezměte v úvahu své vlastní potřeby. Díky čemu se ve svém pokoji budete cítit jako doma?

Jaké vybavení je nezbytné pro váš den? Například pro ženy je fén naprostou nutností, ale vzhledem k jeho velikosti většina cestovatelů nevozí svůj vlastní. To samé se týká žehliček a žehlicích prken. Mnoho hostů se chystá jít do divadla nebo na koncert a zcela jistě nechtějí mít zmačkané šaty.

Někteří hosté navštíví Prahu na několik dní v rámci dlouhé dovolené nebo služební cesty. Pračka a sušička mohou proto být skutečnou záchranou. Tito hosté sice tvoří jen malou část rezervací, ostatní však mohou pračku potřebovat k vyčištění šatů po nehodě u večeře.

Káva je základ Airbnb kuchyně

Co se týče kuchyňského vybavení, vždy mějte připravené tyto přístroje pro přípravu rychlé snídaně:

·         Rychlovarnou konvici

·         Toaster

·         Kávovar

Kávovar rozhodně doporučujeme kapslový, protože je jednoduchý na přípravu a nevyžaduje čištění po každé připravené kávě. Složitější způsoby přípravy kávy (například moka konvička) jsou populární v některých zemích, ale turisté ze západní Evropy je často neznají. Může je proto zklamat, že si nemohli ráno připravit šálek kávy, a hrozí vám zbytečně nižší hodnocení.

Myslete i na děti

Standardním vybavením koupelny rozhodně jsou:

·         Mýdlo

·         Šampon

·         Sprchový gel

My v Let Me Inn se staráme i o děti našich hostů a používáme barevný sprchový gel šetrný k pokožce, se kterým si také mohou děti při koupeli hrát.

Na trhu není mnoho zabezpečujících dětských prvků a nevyplatí se investovat v zabezpečování každého pokoje a přidávání dětského zařízení na každý pokoj k jeho listu vybavení. Avšak, pokud dorazí host s malými dětmi nebo batolaty, je vhodné na vyžádání dodat dětskou postýlku a kočárek.

Mazlíčkům je lépe doma

Podle našich zkušeností si jen velmi málo hostů na výlet chce vzít i své domácí mazlíčky. Naší prioritou je perfektní stav bytu, proto nejsou domácí mazlíčci dovoleni v žádném bytě, který spravujeme. V případě, že se rozhodnete mazlíčky povolit, můžete nabídnout podušku nebo pelíšek.

V našich prémiových domovech nabízíme vyšší kvalitu služeb, proto se na nás mohou naši hosté obrátit s dalšími potřebami. Jakožto majitelé nemovitosti byste měli nejspíše zvážit investování do splnění těchto přání, abyste získali lepších hodnocení, která jsou v dlouhodobém horizontu užitečná. Příkladem speciálních požadavků může být například situace, kdy host požádal o speciální antialeergenní povlečení kvůli své nesnášenlivosti na peří.

Máte k tomuto tématu nějaké další otázky? Cítíte, že potřebujete pomoc ohledně krátkodobého pronajímání pokojů? Můžeme nabídnout řešení, která by vás ani nenapadla. Neváhejte nás kontaktovat!

Statistiky Airbnb 2018

Máme tady začátek nového roku 2019. To mimo jiné znamená také vhodný čas pro rekapitulaci. Za rok 2017/2018 můžeme ve výkazech Airbnb nalézt velmi zajímavé statistiky. Došlo dokonce i k zveřejnění přímo pro oblast střední Evropy, což nás zajímá samozřejmě nejvíc.

1..jpg
jo.jpg

Konkrétně v České republice je za toto období zaregistrováno celkem 11 tisíc hostitelů, jejichž služby využilo 1 020 000 hostů. Průměrně si každý hostitel takto vydělal 2 100 euro (cca. 54 000 Kč). Celkově pak tato částka dává 75 miliónů eur za rok. Nejčastěji služby českých hostitelů využívají turisté z Německa, USA, Velké Británie a Francie. Počet ubytovaných v ČR meziročně stoupá – celkově o 52% a mimo Prahu až o 108%.

Díky těmto statistikám firma odhaduje, že do roku 2020 by mělo v Evropě být až 24 miliónů aktivních uživatelů Airbnb. Podobně se vyvíjí také počty uživatelů využívající mobilní aplikaci, která má na popularitě služby velký podíl. Průměrný uživatel na aplikaci strávil 11 minut a 31 sekund. Také více než 50% celkové návštěvnosti Airbnb na internetu přichází přes mobilní zařízení.

4 důvody, proč pronajímat nemovitost krátkodobě

krátkodobé pronájmy.jpg

Krátkodobé pronajímání nemovitostí už není jen trendem, ale stalo se naprostou normou na trhu. Nejznámější službou tohoto typu je jednoznačně AirBnb. Majitelům domů a bytů se často vyplatí mnohem více, než pronájem dlouhodobý. Proč je tento druh pronájmů tak výhodný? A jaké jsou ty největší plusy?

Už žádní neplatiči ani šílení nájemníci

Neplatiči bývají častým a nepříjemným problémem. U krátkodobých pronájmů se naštěstí kratochvílím s vymáháním nájmu vyhnete. Platí se totiž předem a hosté se také předem ověřují. Musí se prokázat platným občanským průkazem nebo pasem a mluví za ně také webové recenze z jejich předchozích pobytů. Nemůže se vám tak stát, že byste si domů pozvali někoho, kdo byt zdemoluje, bude pořádat večírky nebo v bytě kouřit.

Menší opotřebení a častá kontrola stavu bytu

Aktuální stav bytu a jeho opotřebení je také dobré mít pod kontrolou. Při dlouhodobých pronájmech byt většinou kontrolujete méně často, protože nechcete své nájemníky obtěžovat. U pronájmu krátkodobého jej kontrolujete po každém odjezdu hosta. Navíc máte jistotu, že opotřebení bude menší, než u klasického pronájmu. Hosté zde většinou pouze přespí a celý den jsou pak pryč. Kuchyň je využívaná méně, jelikož většina lidí na dovolené či výletě preferuje jíst v restauraci, než vařit. Nehrozí také žádné vrtání, montování, zatloukání hřebíků a tak podobně. Airbnb navíc poskytuje ochranu majetku až do výše 1 milionu USD (24 milionů korun).

Investice, která se vyplatí

Nákup nemovitosti a její následné pronajímání je investicí, které nebudete litovat. U krátkodobých podnájmů máte navíc solidní šanci, že vyděláte mnohem víc, než u těch dlouhodobých. Při 80% obsazenosti vás čekají až o 60% vyšší výnosy proti dlouhodobému pronájmu. A to už se vyplatí.

Byt můžete flexibilně využívat sami

Velkou výhodou je, že v bytě můžete mezi jednotlivými pronájmy bydlet i vy sami nebo jej využívat jako byt pro své známé, kteří za vámi přijedou na návštěvu. Pokud často cestujete, lze takto pronajímat i vlastní byt, kde normálně žijete - třeba jen na pár týdnů v roce. Nájem vám pokryje všechny potřebné náklady a třeba i vydělá.


5 + 1 tip, jak vydělat na krátkodobém pronájmu i mimo sezónu  

Všechny služby v oblasti turismu závisí na trendech, zvycích cestovatelů, a především na sezónnosti. Pronajímáte přes Airbnb? Připravili jsme pro vás šest tipů, jak zaujmout hosty i v době, kdy se turisté do Prahy zrovna nehrnou.

sprava-kratkodobeho-pronajmu

1. Denní bookingy
Myslete na last minute hosty! Udržujte apartmán stále čistý a připravený na příjezd hosta na poslední chvíli. Hodit se bude možnost self check-inu, například prostřednictvím schránky nebo malého zakódovaného sejfu s klíčem. Tento způsob předání klíčů last minute hosté preferují.

2. Jednodenní pobyty
Mnoho majitelů bytů neumožňuje hostům, aby si apartmán rezervovali jen na jednu noc – přitom mimo sezónu se může z jednodenních hostů stát hlavní zdroj příjmů. Airbnb navíc upřednostňuje apartmány s větší škálou možností rezervace, takže otevřenost krátkým pobytům zvyšuje celkové příjmy.

3. Nabídněte slevy
Na většině portálů můžete snadno nastavit zvláštní slevy pro určitá období, což zvýší počet impresí i rezervací.

4. Diferencujte
Snažte se dostat do co nejvíce zvláštních kategorií v rámci Airbnb! Airbnb-plus kategorie je pro většinu hostitelů nedosažitelná, ale kategorie „vhodné pro děti“ a „připravené pro služební cesty“ lze získat jen drobnými úpravami apartmánu, například nákupem několika kusů nábytku.

5. Vyzkoušejte nové platformy
Mnoho lidí váhá s registrací na dalších portálech, protože Airbnb nabízí systém pojištění proti amortizaci a finanční újmě. Mimo sezónu však doporučujme využít i ostatní portály, jako je například booking.com, homeaway nebo flipkey.

6. Spolupracujte s profesionály.
Pro naše klienty optimalizujeme výnosy a obsazenost ubytování bez ohledu na sezónu. Na základě profesních zkušeností a propracovaného softwaru zajistíme pro váš apartmán maximální možný výnos v jakémkoli měsíci. Pokud máte pocit, že by si váš byt, dům nebo pokoj mohl na Airbnb vést i lépe, kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme nastavit celoroční strategii odolnou proti sezónním výkyvům.

Vydělávejte více a šetřete čas se správou krátkodobého pronájmu

Proč využít správu krátkodobého pronájemu

aneb Vydělávejte více a neztrácejte tolik času organizací a formalitami

Praha je stále oblíbenějším místem a cílem turistů z celého světa a s tím je také spojena velká poptávka po zdejším ubytování. Krátkodobý pronájem se v poslední době mezi turisty těší značné oblibě a zájem o něj stále narůstá, neboť se často jedná o levnější a praktičtější způsob bydlení nežli samotné hotely. Obzvláště s popularitou služeb jako Airbnb se krátkodobé pronájmy nikdy netěšily takové popularitě.

shutterstock_1237002730.jpg
 • Turista si vše může zařídit sám a rychle online.

 • S majitelem nemovitosti se snadno domluví přesně podle svého přání a nemusí záviset na fungování (a časových možnostech) hotelu.

 • Obvykle má k dispozici i kuchyňku, což hotely většinou neumožňují.

 • Velice často je to možnost také výrazně levnější.

Není divu, že majitelé různých bytů, apartmánů nebo domů krátkodobého pronájmu využívají a zajišťují si tak docela snadný příjem. Vydělávají více než u dlouhodobého pronájmu, protože turista je obvykle ochoten zaplatit za krátký pobyt více peněz než dlouhodobý nájemce za stejné časové období.

Nabídka ubytování je pro vlastníka nemovitosti tedy snadnou cestou k získání výnosu, ale nedílnou součástí této nabízené služby je zároveň neustálý aktivní přístup a vstřícnost k požadavkům hostů, zviditelňování nemovitosti na dostupných internetových serverech a také samotná starost o stav a pořádek v nabízené nemovitosti. V konečném důsledku tak krátkodobý pronájem zabírá majiteli nemovitosti dost času.

Cílem správy krátkodobého pronájmu je usnadnit celý tento proces, zvýšit výnosy vlastníka nemovitosti a zároveň zbavit ho časové náročnosti s tím spojené.

 • Zajišťujeme nabídku pronájmu nemovitosti na známých internetových platformách jako Airbnb, Tripadvisor, Booking a dalších, které pravidelně aktualizujeme a upravujeme pro získání maximálního množství zájemců.

 • Osobní přivítání klientů, předání potřebných informací ohledně jejich ubytování a také předání klíčů od pronajaté nemovitosti je úkolem našich agentů. Našima rukama prošlo již více jak 15 000 přivítaných hostů.

 • Klientům jsme k dispozici po celou dobu jejich pobytu a reagujeme ihned na jejich požadavky či dotazy. Reflektujeme na přání klienta, proto jsme připraveni neprodleně informovat majitele nemovitosti s každým návrhem, který vede ke zkvalitnění nabízených služeb vyplývajících z požadavků klienta.

 • Jednou z dalších našich služeb spočívá v precizním úklidu prostoru určeného k pronájmu, který vede ke spokojenosti ubytovaných hostů.

 • V rámci kvalitních služeb nabízíme i možnost různých drobných technických oprav, které mohou nepříjemně narušit pobyt hostů. Náš tým údržbářů vyřeší problémy tohoto rázu.

 • Vhodně zvolená prezentace nabízené nemovitosti formou profesionálních fotografií je efektivním doplňujícím prvkem k dosažení úspěšného pronájmu na internetových serverech. Správně zvolený a promyšlený záběr profesionálního fotografa zvýší hodnotu nabídky a je prvotním signálem k výběru a obsazenosti nabízeného ubytování klientem.

 • Známkou úspěšného pronájmu je nepochybně vizuální část nabízené nemovitosti. Naši bytoví designéři pomohou vlastníkům nemovitosti vylepšit interiér i exteriér určený k pronájmu, rovněž připraví návrh na případnou nutnost rekonstrukce. Čerpáme z našich zkušeností, kdy správný estetický zásah a úprava ubytovacích kapacit zvýší poptávku.

Naše služby ve střední Evropě využilo již více než 19 500 klientů, kterým jsme zajistili řádově miliónové zisky, aniž by oni sami museli cokoli náročně řešit. V současnosti spravujeme přes 130 apartmánů.

V případ zájmu nás neváhejte kontaktovat.